آغاز به کار قمندان امنیه جدید بامیان؛ « رهبری پولیس بی‌طرفی‌اش را در قضایا حفظ کند»

توسط مسعود اختیاری 16 سرطان, 1400 494 0

نقطه نقطه کشور به لحاظ امنیتی، در شرایط حساسی قرار دارد. به این منظور تغییر و تبدیل‌ها در راس نهادهای امنیتی این روزها یک امر معمول گشته است. بامیان بعد از 9 ماه دیگر شاهد حضور یک قمندان امنیه نو است. در شرایطی که تهدیدها علیه ولسوالی‌های مرزی بامیان افزایش یافته و بیش از هر وقتی به توجه همه جانبه نیاز دارد. 

صبح امروز زبردست صافی، قمندان امنیه بامیان، بعد از نه ماه جایش را به اسدالله محمدی داد. اسدالله محمدی قمندان امنیه جدید، در مراسم معرفی خود گفت که تمام تلاشش را برای تطبیق قانون انجام خواهد داد. 

آقای محمدی، در ولسوالی بهسود میدان وردک متولد شده و از ماه ثور سال 1398، به عنوان قمندان امنیه در بدخشان کار می‎کرد. 

در همین حال، مقام‌های ولایت بامیان تاکید دارند که در شرایطی که بر جغرافیای این ولایت تهدید جنگجویان طالب افزایش یافته، میان نهادهای امنیتی هماهنگی بیشتر و دفاع جدی‌تر شود.

انور رحمتی والی بامیان، در محفل معرفی قمندان امنیه جدید گفت که هیچ دشمنی هوس آمدن به این ولایت را نکند، زیرا به قول او هیچ پلانی برای مدارا وجود ندارد.

با این حال، زبردست صافی قمندان امنیه پیشین بامیان می‌گوید که به ولایت کندز، جایی که او به عنوان قمندان امنیه جدید ادامه کار خواهد داد، «خاطرات بسیار نیک» را منتقل می‌کند. اما بامیانی‌ها به نه ماه خدمت آقای صافی چگونه می‌بینند؟

بریدن سه ماه حبس برای یک فعال مدنی به دلیل انتقاد از آقای صافی و انفجارهای چهارم قوس یک سال قبل، لکه های است که در کارنامه او در بامیان به سادگی پاک نخواهد شد. اما عبدل دانشیار، یک فعال مدنی در بامیان به این باور است که نقاط قوت آقای صافی بیشتر از منفی او است.

با این حال، نگرانی دیگر برخورد سلیقه‌ای در تطبیق قانون است. عبدالله شایگان یک روزنامه نگار سابق در بامیان می‎‌گوید که امیدوار است آقای محمدی در دامن بازی‌های سیاسی و گروهی احزاب نیافتد. چیزی که دست او را بر تطبیق یکسان قانون در جامعه خواهد بست. 

گفته می‌شود که اسدالله محمدی، حدود بیست سال است که در نهادهای مختلف امنیتی مسئولیت اجرا می‌کند. دیده شود که تجربه‌ی او برای دفاع از بامیان چقدر کارایی دارد و به چه میزان روی وعده‌هایش با قوت می‌ماند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 16 سرطان 1400 22:02
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران