قوماندان جدید امنیه دایکندی آغاز به کار نمود

توسط سلطان علی جوادی 05 سرطان, 1400 729 0

مل پاسوال باقر مرتضوی قوماندان جدید امنیه ولایت دایکندی امروز با حضور مقام های محلی و شماری ازبزرگان این ولایت معرفی و رسما کارش را آغاز نمود.

آقای مرتضوی ایجاد هماهنگی، مدیریت سالم، حمایت از نیروهای پولیس ومبارزه با فساد را از اولویت های کاری خویش بیان داشت. او گفت: فرزند این دیارم و صادقانه و بدون کدام گرایش کار خواهم کرد و نیز برای مردم دایکندی معلوم هست.

مرتضوی همکاری مردم را در راستایی در حمایت از نیروهای امنیتی مهم خوانده و تاکید بر ایجاد این هماهنگی نمود.

با این حال، رشیده شهیدی والی دایکندی از تقرری قوماندان جدید امنیه اظهار خوش بینی نموده گفت: اقای مرتضوی یک شخص با تجربه، مسلکی و آگاه از وجب وجب خاک دایکندی می باشد و امیدوار است گام های مثبت در راستایی تامین امنیت برداشته شود.

بانو شهیدی تاکید جدی بر ایجاد هماهنگی میان نیروهای امنیتی نموده گفت: رهبری اداره محلی دیگر از ملاحظه کاری کار نخواهد گرفت و هر ارگانی که سهل انگاری نماید با وی برخورد جدی و قانونی خواهد شد.

والی دایکندی افزود: باید جلوی معامله گران و خائینان گرفته شود و بیش از این تحمل آواره شدم مردم خویش را نداریم. او گفت: فعلا وقت بازهای سیاسی نیست و نیاز جدیست اتحاد و هماهنگی میان نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم شکل گیرد.

او گفت: در قضایایی سقوط قریه سرتگاب و قوناق میرامور معامله صورت گرفته و معامله‏گران شناسایی و مجازات شوند.

با این حال، محمد انور شهاب رئیس شبکه جامعه مدنی دایکندی عدم هماهنگی میان شورای نظامی و نهادهای امنیتی را یک معضل کلان خواند و گفت: این مشکل باعث شد که شماری از مردم به سوگ عزیزان شان بینشنند و خانه های شان تخریب گردند.

او گفت: باید هماهنگی و انسجام هرچه زود تر میان شورای نظامی بوجود آمده و زمینه برگشت آواره شدگان پاتو فراهم گردد.

آقای شهاب از کمکی توجهی دولت به آواره شدگان علاوه نموده گفت: شماری از آنها در سردرگمی بسر می برند و مکان برای بودوباش و لباس برای پوشیدن ندارد.

با این حال، غیرت علی جواهری وکیل شورای ولایتی دایکندی گفت: طی دو و سه سال اخیر ساحات زیاد در ولسوالی های کجران و پاتو تحت تصرف دشمن درآمده ونیاز جدیست که در این قسمت گام های اساسی برداشته شود.

او گفت: در این ولایت تمام مردم و اقشار مختلف در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی خویش می باشند، اما استفاده از این ظرفیت ها نیاز به هماهنگی و مدیریت دارند.

از سوی دیگر، جواد علیزاده قوماندان مرکز هماهنگی دلیل سقوط قریه سرتگاب به دست دشمن را وجود اختلافات میان خیزش های مردمی بیان داشت.

قابل ذکر است، آقای مرتضوی برای دومین بار است که منحیث قوماندان امنیه دایکندی گماشته می شود و قبل از وی اقای محمود بهیر منحیث قوماندان امنیه این ولایت کار کرد و یک هفته قبل از سوی وزارت داخله برکنار شد.

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران