والی بامیان: شورای سرتاسری حمایت از نظام و نیروهای امنیتی ایجاد می‌شود

انور رحمتی، والی بامیان می‎‌گوید که یک شورای سرتاسری ایجاد می‌شود که از طریق آن نیروهای امنیتی و دفاعی مورد حمایت عملی و نظری قرار بگیرد. 

آقای رحمتی، این سخن را در «همایش مردمی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی» به روز پنج‌شنبه، سوم سرطان در حضور صدها تن از باشندگان، متنفذین، جوانان و مسوولین محلی ولایت بامیان مطرح کرد.

والی بامیان از تمام گروه‌های اجتماعی و سیاسی نیز خواست که به دفاع علیه «دشمن مشترک» در کنار نیروهای امنیتی- دفاعی قرار بگیرند.

در همین‌ حال، زبردست صافی، فرمانده پولیس بامیان که در این همایش صحبت کرد، به مردم اطمینان داد و تأکید کرد که هیچ بخشی از خاک بامیان به دست طالبان نمی‌افتد و «بامیان جای پای برای طالب ندارد». 

به گفته‌ی فرمانده پولیس بامیان، قوت کافی موجود است و هماهنگی‌های لازم نیز صورت گرفته است. او هم‌چنان تأکید کرد که باشندگان بامیان هیچ‌گونه نگرانی نداشته باشند و «فریب جنگ روانی از سوی طالبان» را نخورند.

برخی نمایندگان مردم بامیان در شورای ولایتی و مجلس نمایندگان ضمن اعلام حمایت از نیروهای امنیتی در این ولایت، بیان کردند که در صورت لزوم آماده حضور در میدان های جنگ هستند. 

طیبه خاوری، عضو شورای ولایتی بامیان حمایت‌اش را از نیروهای امنیتی اعلام کرد و گفت در صورتی‌که لازم شود، لباس رزم بر تن می‌کند و در برابر تهاجم طالبان سلاح می‌گیرد. 

قیس‌خان وکیلی، نماینده مردم بامیان در مجلس سنا از حکومت خواست که هرچه زودتر یک لوای اردوی محلی را در بامیان ایجاد کند. آقای وکیلی از اداره محلی بامیان خواست که این موضوع را پی‌گیری کند.

ولایت بامیان با آن که یکی از ولایت‌های امن کشور به شمار می‌رود، اما از این که با برخی ولایت‌های ناامن مرز مشترک دارد، زمینه نفوذ طالبان در آن فراهم شده است. این ولایت در ولسوالی‌های کهرد و شیبر خود با ولسوالی تاله و برفک ولایت بغلان سرحد مشترک دارد که طبق گزارش‌های تایید ناشده این ولسوالی شب گذشته به دست طالبان افتاده است. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 سنبله 1400 22:45
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران