سرتگاب پاتو به دست طالبان سقوط کرد

توسط سلطان علی جوادی 27 جوزا, 1400 1606 0

منابع محلی به شبکه رادیو نسیم می‌گویند، گروه‌طالبان توانسته است قریه سرتگاب ولسوالی پاتو را تحت تصرف شان درآورند.

منابع می‌گویند، باشندگان سرتگاب و خیزش‌های مردمی به دلیل نرسیدن نیروهای کمکی و تجهیزات جنگی مجبور به عقب نشینی شده‌اند.

غلام یحی اخلاقی یک تن از باشندگان ولسوالی پاتو گفت: ۸۰ درصدد باشندگان قریه سرتگاب خانه‌های شان را ترک گفته و به قریه‌های قخور، کیسو و بیری آواره شده‌اند.

اخلاقی افزود: در پی سه شبانه و روز درگیری 4 تن از خیزش های مردمی شهید و 3 تن زخمی و شماری از پاسگاه ها و منازل مسکونی توسط این گروه تخریب و انفجار داده شدند.

نقیب الله عظیمی یکی دیگر از باشندگان محل دلیل سقوط این قریه را عدم همکاری نهادهای امنیتی و اداره محلی دایکندی بیان کرده می‌گوید، مردم حدود سه شبانه و روز مقابل گروه‌طالبان مقاومت کردند، اما حکومت با دروغ، مردم را فریب دادند و تا آخرین لحظه هم کمک نفرستاند.

با این حال، باشندگان قریه قخور ولسوالی پاتو دایکندی از عدم همکاری حکومت به شدت انتقاده کرده می‏گوید، با سقوط قریه سرتگاب دامنه ای نا امنی و تهدیدات فزاینده بالای قخور متصور است.

سردار عظیمی یکی از بزرگان قخور گفت: حالا مردم از حکومت نا امید گردیده و خود شان سلاح برداشته و از خاک و ناموس شان دفاع خواهند کرد.

مردم می‌افزایند، سقوط سرتگاب در حقیقت گشوده شدن دروازه‌های دایکندی بروی طالبان خواهد بود. آنان هشدار می دهند، اگر حکومت تدابیری جدی را روی دست نگیرد ولسوالی پاتو به دست طالبان سقوط خواهد کرد.

در همین حال، اداره محلی دایکندی جنگ شدید میان خیزش‌های مردمی و گروه‌طالبان در قریه سرتگاب را تایید می کند، اما از سقوط این قریه چیزی نمی‌گوید، اما بعضی منابع امنیتی سقوط این قریه را تایید می کنند.

درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی با پشتیبانی خیزش‌های مردمی با گروه‌ طالبان در ساحات مختلف ولسوالی پاتوی دایکندی هشت روز می شود که جریان دارد، اما اداره محلی دایکندی از تدابیری جهت مهار این جنگ چیزی نمی گوید.

در یک خبر دیگر اینکه شب گذشته حوالی ساعت یک بجه بامداد، افراد وابسته به محمدعلی فدایی مسئول نظامی طالبان و عصمت ولسوال‌ نام نهاد طالبان برای ولسوالی شهرستان بر پاسگاه جوز ولسوالی میرامور نمودند که پس دو ساعت درگیری حمله آن‌ها عقب زده شده و از ساحه متواری شدند.

منابع امنیتی می‌گویند: هنگام شماری از نیروهای امنیتی به کمک پاسگاه جوز شتافته بودند در ساحه «تیراه برگر» یک حلقه ماین بالای وسایط شان انفجار می‌نماید که یک عراده موتر حامل آن‌ها قسما تخریب و به نیروهای امنیتی کدام آسیب جدی وارد نشده‌است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران