مردم دایکندی حمایت شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی اعلام کردند

توسط سلطان علی جوادی 19 جوزا, 1400 764 0

با افزایش ناامنی ها در سطح کشور و بعضی ولسوالی های دایکندی محفلی به منظور ایجاد هماهنگی و ارتباط موثر میان مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی به ابتکار ریاست عمومی امنیت ملی دایکندی در مرکز  این ولایت با حضور بزرگان قومی، مذهبی و نهادهای مدنی برگزار شده بود، مردم حمایت شان را از نیروهای امنیتی و دفاعی و نظام جمهوریت اعلام کردند.

اشتراک کنندگان برنامه، دست آوردهای کنونی را مدیون رشادت و جان فشانی های نیروهای امنیتی و دفاعی بیان داشته و تاکید ورزدند، در همه شرایط در کنار نیروهای امنیتی و دفاعی شان خواهند ایستاد و از دست آوردهای 19 سال اخیر محافظت خواهند کرد.

محمد رضا احمدی یکی از بزرگان ولسوالی پاتو دایکندی گفت: با آنکه تهدیدات بالای ولسوالی متذکره زیاد متصور است، اما مردم در کنار نیروهای امنیتی این فرصت را به گروه طالبان نخواهد داد که حاکمیت شان را در این ولسوالی گسترش دهند.

 او افزود: اداره محلی باید در قسمت تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و فرستادن نیروی بیشتر در پاتو توجه داشته باشد.

داکتر علی جان یکی از برزگان نیلی گفت: هیچ کس از امارت طالبانی خاطره خوش ندارد و این فرصت را به طالبان نخواهد که دوباره روی کار آید. او گفت: تمام دست آوردهای کنونی زیر چت جمهوریت مسیر گردیده است.

از سوی علی محمد احمدی رئیس شورای علمای دایکندی گفت: در شرایط کنونی نیاز است، شورای نظامی دایکندی وحدت نظر در گفتار و عمل شان داشته باشد و نیز در راستایی ایجاد هماهنگی میان مردم و نیروهای امنیتی گام های جدی بردارد. 

آقای احمدی تاکید ورزید، اداره محلی نقاظ آسیب پذیر را شناسایی و نیروهای دفاعی را در آنجا مسقر سازند وهم چنان در قسمت تجهیز مردم نیز کار نماید.

با این حال، فاطمه اکبری معاون اجتماعی و اقتصادی ولایت دایکندی می گوید، با افزایش نا امنی ها گروه طالبان جنگ روانی علیه مردم و حکومت به راه انداخته و از طریق تبلیغات دروغین می خواهند، اذهان عامه را تاثیر قرار داده و زمینه نفوذ شان را در بین مردم فراهم نمایند، اما باید بدانند مردم دایکندی هیچ‏گاه فریب آن ها نخواهند خورد و از نظام کنونی همواره دفاع نموده و دفاع نیز خواهد کرد.

او گفت: اداره محلی دایکندی در تامین امنیت مردم متعهد بوده و هیچگونه کوتاهی  نخواهی کرد و تدابیری لازم را جهت سرکوب دشمن روی دست دارد.

در عین حال، سبحان نایبی وکیل شورای ولایتی دایکندی می گوید، مقام های اداره محلی در شرایط شکننده امنیتی و بحرانی باید در قسمت حکومتداری خوب و مشارکت همگانی توجه جدی داشته و از موضوعات حزب گرایی، قومی گرایی و منطقه گرایی کناره گیری نموده و مدیریت اوضاع امنیتی را در اولویت کاری شان قرار دهند.

وی افزود: نهادهای امنیتی باید پلان های پیشگرانه را جهت تامین امنیت مردم و سرکوب گروه طالبان در نوارمرزی اختصاص نمایند.

در عین حال، محمد رضا اسلمی رئیس امنیت ملی دایکندی از تامین امنیت برای مردم دایکندی اطمینان داده گفت: وضعیت امنیتی فعلا در دایکندی نورمال بوده و هیچ جای نگرانی نیست.

 او گفت: نیروهای امنیتی برای گروه طالبان اجازه نخواهد، یک وجب خاک دایکندی را تحت تصرف شان درآورد.

وی افزود: دشمن با سقوط ولسوالی گیزاب جنگ روانی را علیه مردم راه اندازی نموده و مردم را تهدید می‎نماید، اما بدانند که مردم دایکندی با این گروه هیچ سر سازش نخواهد داشت.

قابل ذکر است، در این اواخر دامنه‏ی نا امنی ها در ولسوالی های مختلف ولایت دایکندی گسترش یافته است. از یک سو افراد مسلح غیرمسئول در ولسوالی ها اشترلی و میرامور و از سوی دیگر گروه طالبان در ولسوالی های کجران، ناوه میش و پاتو تحرکات شان را افزایش و باعث نگرانی های مردم و فعالان جامعه مدنی دایکندی شده اند.

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران