شهید و زخمی شدن شش نیروی امنیتی دایکندی در ولسوالی شینواری پروان 

توسط سلطان علی جوادی 11 جوزا, 1400 300 0

مسئولان در قوماندانی امنیه ولایت دایکندی تأیید می‌کنند: درپی  انفجار ماین و حمله گروه طالبان بالای قطار اکمالاتی پولیس این ولایت در ولسوالی شینواری ولایت پروان، یک نیروی امنیتی شهید و پنج تن دیگر مجروح شده اند.

محمود بهیر قوماندان امنیه ولایت دایکندی با تأیید این خبر به شبکه رادیو نسیم گفت: این رویداد قبل از ظهر روز گذشته زمانی به وقوع پیوست که قطار اکمالات آنان از کابل به طرف دایکندی در حرکت بوده است.

به گفته او؛ زمانی‌که قطار پولیس دایکندی به ساحه غوربند می‌رسد، مورد حمله طالبان قرار می‌گیرد که در آن یک واسطه رنجیر پولیس نیز به‌گونه کامل حریق گردیده و چند عراده‌ی دیگر در اثر اصابت راکت قسما تخریب شده‌است.

درهمین حال، آگاهان نظامی دلیل وقوع این رویداد را غفلت وظیفوی از سوی مسئول قطار اکمالاتی این نیروها را می‏خوانند. حبیب الله احمدی یک تن از آگاهان می گوید، طبق معلومات قطار اکمالاتی نیروهای پولیس و اردوی ملی دایکندی اولا باهم یکجا بودند، اما قطار پولیس در چاریکار مرکز ولایت پروان ایستاد و به سودا خریدن مصروف می شود که خلاف اصول می باشد.

وی افزود: قطار نیروهای پولیس بعد از حرکت در ولسوالی شینواری ولایت پروان هدف انفجار ماین و حملات طالبان قرار می گیرد. احمدی یاد آور شد، نیروهای پولیس دایکندی به دلیل ضعف مدیریت و عدم تعلیم وتربیه درست تاکتیک جنگ شهری را بلد نیستند و در این درگیری تلفات زیادتری را متقبل شدند.

احمدی تاکید می ورزد، با توجه به وضعیت شکننده امنیتی در سطح کشور و ولایت دایکندی نیاز جدیست که مسئولان شورای نظامی در قسمت ایجاد هماهنگی میان نیروهای امنیتی ومردم، تقویت روحیه مردم و نیروهای امنیتی، تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی و بهبود فعالیت های کشفی نیروهای امنیتی گام های جدی بردارند ورنه وضعیت امنیتی قابل کنترول نخواهد بود.

براساس گزارش ها تحرکات گروه طالبان در ولسوالی های کجران، ناوه میش و پاتو افزایش یافته اند، اما مسئولان دایکندی تاکید می ورزد پلان و تدابیری های منظمی را جهت دفاع از نوار مرزی های این ولایت روی دست گرفته اند. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران