قوماندان امنیه دایکندی: اگر صداقت دست از اغتشاش بر ندارد با گزینه نظامی حکومت روبرو خواهد شد

توسط سلطان علی جوادی 24 حمل, 1400 1013 0

مسئولان امنیتی دایکندی به شبکه رادیو نسیم تایید می‌کنند، ۵ تن از افراد مسلح غیرمسئول را از قریه غمقول ولسوالی خدیر این ولایت هنگام انتقال مقدار سلاح و مهمات و بنرهای تبلیغاتی جبهه مقاومت بازداشت کرده است.

محمود بهیر قوماندان امنیه دایکندی به شبکه رادیو نسیم می ‏گوید، محمد علی صداقت پشتروق از چندی بدینسو درحال جمع آوری افراد مسلح از ساحات مختلف این ولسوالی بود که حدود ۴۰ نفر جمع آوری کرده اند و نیز با ذوالفقار امید رئیس حزب توسعه و کار باهم دیدارهای مخفیانه داشته اند.

بهیر افزود: جنرال صداقت قصد داشت یک قرارگاه نظامی را در ساحه غمقول ولسوالی خدیر ایجاد نماید که این کار آنها تحت کنترول نیروهای امنیتی قرار داشت و دو شب قبل، ۵ تن از افراد وی با مقدار سلاح و اجناس و بنرهای تبلیغاتی تحت نام«جبهه مقاومت دوم» با موتر حامل شان که قرار بود به غمقول برود، توسط نیروهای امنیتی گرفتار شدند.

به گفته قوماندان امنیه دایکندی به شمول ۵ تن از افراد مسلح جنرال صداقت، تعداد ۲میل سلاح کلاشینکوف، ۴۰ تخته کمپل، ۹ عدد بالشت، ۱ پایه دستگاه انترنت وای فای با تمام وسایل، ۱عدد باطری همراه یک تخته سولر و یک تعداد بنرهای تبلیغاتی تحت عنوان« جبهه مقاومت دوم» و مبلغی پول نقد نیز بدست نیروهای امنیتی افتاده است.

او گفت: تحقیقات بیشتر از نزد افراد بازداشت شده جریان دارد.

با این حال، باشندگان محل نیز از تجمع افراد مسلح به رهبری جنرال صداقت در بعضی ساحات این ولسوالی خبر می دهند.

 آنان می گویند، چند روزی می شود که جنرال صداقت در حال جمع آوری نیرو و تجهیز آنها هستند که باعث ایجاد رعب و وحشت میان مردم شده اند.

با این حال، ذوالفقار امید رهبر حزب کار و توسعه امروز با انتشار اعلامیه‌ی از ایجاد یک گروه تحت نام « قطعه‌ای دای‌۴» در ولایت دایکندی خبر داده‌ و مهر تایید بر ایجاد جبه مقاومت 2 در دایکندی گذاشت.

او در صفحه‌ی رسمی فیسبوک اش نوشته است::«یستادگی برای عدالت دفاع از جان، عزت، ناموس و سرزمین حق مسلم ماست».

در اعلامیه  او آمده است، این گروه مسلح با مجرب ترین چریک های قوم قطعه دای چهار(۴)به خاطر برگرداندن غرور و عزت مردم، مبارزه علیه تبعیض و بی عدالتی و چگونگی تامین امنیت گردهمایی سرتاسری و بزرگ مدافعین هزارستان با حمایت محمدعلی صداقت شکل گرفته است.

درعین حال، محمود بهیر قوماندان امنیه دایکندی هشدار می دهد، سوء استفاده از مردم جهت تامین منافع شخصی و حمل سلاح و مهمات و ایجاد رعب و وحشت میان خلاف قانون بوده و اگر جنرال صداقت دست از این کار شان بر ندارد با واکنش جدی نیروهای امنیتی روبرو خواهد شد.

از سوی هم، خبر شکل گیری جبهه مقاومت توسط ذوالفقار امید و محمدعلی صداقت بازتاب گسترده ای در رسانه های اجتماعی داشته است، شماری از ایجاد این جبهه استقبال کرده و آن را در راستایی حمایت از مردم مناطق مرکزی مهم خواندند، اما تعداد دیگری گفته اند، این جبهه باعث افزایش نا امنی در ولسوالی های امن دایکندی خواهد شد و از اداره محلی خواسته اند جلوی این خودسری ها را بگیرد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران