شهید و زخمی شدن 2 نیروی خیزش مردمی در پاتو؛ اداره محلی دایکندی از افزایش حملات طالبان در آینده خبر می‎دهد

 

مقامات در اداره محلی ولایت دایکندی تأیید می‎‎‎‎‎کنند که در اثر حمله شب گذشته طالبان بالای پاسگاه های خیزش مردمی در قریه اسپرمی ولسوالی پاتو 2 نیروی خیزش مردمی شهید و زخمی شدند. این مقامات پیش بینی می‎‎‎‎‎‎کنند که حملات طالبان در روزهای آینده افزایش خواهند یافت.

محمدعلی ارزگانی، معاون اداره ولایت دایکندی گفت: شب گذشته طالبان از ساحه بزمه و دهن قُل ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان حملات خود را بالای دو پاسگاه قریه اسپرمی ولسوالی پاتو ولایت دایکندی آغاز کردند که در نتیجه آن یک نیروی خیزش مردمی شهید و یک تن دیگر زخمی شده است.

ارزگانی علاوه داشت، این حملات از ساعت 8 الی 11:30 شب ادامه داشته است.

با این حال باشندگان محل با تأیید این رویداد به شبکه رادیو نیسم می‎‎‎‎‎‎‎گویند؛ پاسگاه های اسپرمی سقوط کرده است.

راز محمد باشنده محل گفت: وضعیت امنیتی در اکثر ساحات اسپرمی نگران کننده است و احتمال حملات دوباره طالبان در شب های آینده وجود دارد.

او افزود: تا حال مردم محل خودشان از ساحه دفاع کرده‎اند و هیچ گونه تجهیزات و مهمات ندارند.

اما محمدعلی ارزگانی، معاون اداره ولایت دایکندی می‎‎‎‎‎‎گوید؛ در مناطق مانند سهور و اسپرمی ولسوالی پاتو تنها نیروهای خیزش مردمی وجود دارند و دولت مکلف است برای شان مهمات کمک کنند اما  تجهیزات (سلاح) را باید خود مردم تهیه نمایند.

به گفته وی، به تازگی در دو پاسگاه ساحه اسپرمی 20 نیروی خیزش مردمی از مرکز دایکندی اعزام گردیده و همچنان 10 نیروی دیگر از سوی مردم محل برای تأمین امنیت ساحه گماشته شده‎‎‎‎‎‎اند و مصارف آنان را مردم پرداخت می‎‎‎‎‎‎کنند.

در همین حال نیروهای خیزش مردمی نیز از اداره محلی دایکندی تقاظا دارند تا پرسونل اردوی ملی را به ساحات دور دست پاتو سوق بدهند. ولی ارزگانی بیان می‎‏‏‏‎‎کند، تجهیزات اردوی ملی هنوز بصورت تکمیلی به دایکندی نرسیده است.

از سوی هم مقامات در اداره محلی دایکندی پیش بینی می‎‎‎‎‎کنند که در روزها و ماه های آینده حملات طالبان در این ولایت افزایش خواهند یافت.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 21 حمل 1400 22:44
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران