قوماندان امنیه دایکندی: "با افراد مسلح غیرمسئول برخورد جدی می‎شود"

 

در چهارمین برنامه گفتمان شهری تحت عنوان «امنیت و مصئونیت» که از سوی مدیریت پولیس مردمی قوماندانی امنیه ولایت دایکندی دایر گردیده بود، محمود بهیر قوماندان امنیه ولایت دایکندی برای مردم این ولایت وعده سپرد که با افراد مسلح غیرمسئول بالخصوص قوماندان موسی برخورد جدی خواهد نمود و آنها را به پنجه قانون خواهد سپرد.

این برنامه با پرسش های انتقادی مردم از کارکرد اداره قوماندانی امنیه ولایت دایکندی آغاز گردید. مهم ترین پرسش های مردم در بخش های تأمین امنیت در سرحدات، فعالیت مسلحین غیر مسئول در ولسوالی اشترلی، عدم پلان برای مبارزه با مواد مخدر، افزایش حادثات ترافیکی و مشکلات جنایی بود.

غیرت جواهری، نماینده مردم دایکندی در شورای ولایتی گفت: از زمان ایجاد اداره حکومت در این ولایت، مردم همواره از پولیس حمایت کرده‎‎‎‎‎‎اند اما زمانی روابط میان مردم و پولیس افزایش می‎‎‎‎‎یابد که هر بخش پولیس در انجام وظایف شان بهتر عمل کنند.

با این وجود محمود بهیر قوماندان امنیه دایکندی گفت: "ما با هیچ مسلح غیر مسئول مراعات نمی‏‎‎‎‎‎کنیم و هر کدام آنان را به نوبت بازداشت می‎‎‎‎‎کنیم."

وی برای مردم وعده سپرد «قوماندان موسی در اشترلی یک انسان جانی و قاتل است او را گرفتار می‎‎‎‎‎کنیم.»

در همین حال مهرالله ناصری، مدیر پولیس مبارزه با مواد مخدر گفت: در سال گذشته 95 عملیات را بخاطر کشف و ضبط مواد مخدر و گرفتاری قاچاقبران انجام داده‎‎‎‎‎اند که در نتیجه‎‎‎‎‎‎ی آن بیش از 100 تن را گرفتار کرده‎‎‎‎‎‎اند.

وی همچنان گفت: در سال 1400 خورشیدی نیز 3 قاچاقبر بزرگ را در دایکندی دستگیر کرده‎‎‎‎‎‎اند.

از سوی هم رحمت الله براهیمی، مدیر پولیس ترافیک در دایکندی از عدم مراجعه مردم بخاطر اخذ لیسانس رانندگی خبر داد.

وی گفت: برای افرادی که از موترهای دارای اشترنگ راسته استفاده می‎‎‎‎‎‎کنند، زمان مشخص برای دریافت جواز در نظر گرفته بودیم اما آمار مراجعین اندک است.

وی علاوه داشت، اکثر از زورمندان و مقامات دایکندی با استفاده از موقعیت شان قوانین ترافیکی را رعایت نمی‎‎‎‎‏کنند و از سوی هم مردم این ولایت نسبت به قوانین ترافیکی بی اهمیت اند.

در بخش پولیس جنایی محمد مجاهد گفت: در قانونِ معادن، استخراج سنگ غیر قانونی است و پولیس این اجازه را برای مردم دایکندی نمی‎‎‎‎‎دهد.

از سال 1397 خورشیدی بدین سو، مدیریت پولیس مردمی قوماندانی امنیه ولایت دایکندی با همکاری مالی موسسه هبیتات 4 گفتمان شهری را در بخش امنیت و مصئونیت میان مردم و پولیس ملی برگزار کرده است. در اکثر از این گفتمان ها مردم نسبت به کارکرد حکومت و پولیس معترض بودند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 حمل 1400 20:59
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران