«نیروهای امنیتی برای سرکوب علی‌پور در بامیان منتظر دستور اند»

توسط مسعود اختیاری 30 حوت, 1399 519 0

یک منبع امنیتی که نخواسته از او نام برده شود به سلام‌وطندار تایید کرده که «حدود یک‌هزار و ۱۰۰ نیروی امنیتی از بخش‌های قطعۀ خاص پولیس، کوماندو، ارتش و پولیس از ولایت‌های مختلف در بامیان برای سرکوب عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی در حالت آماده‌باش قرار دارند.»

همین منبع به سلام وطندار همچنان گفته که این نیروها که مجهز با هاموی‌های ضد گلوله و سلاح‌های سبک‌‌وسنگین‌ هستند، به هدف سرکوب و بازداشت عبدالغنی علی‌پور در ولسوالی بهسود میدان‌وردک، در بامیان تجمع کرده‌اند. 

منبع به سلام وطندار ‌افزوده که نیروهای امنیتی منتظر دستور حمله بر علی‌پور و افرادش از مرکز اند.

صبح امروز، شنبه، 20 مارچ حدود ۱۰۰ عراده تانک هاموی ضد گلوله وارد شهر بامیان شد. با آمدن این هاموی‌ها چهرۀ شهر که برای تجلیل از جشن نوروز آراسته شده، حالت نظامی به خود گرفت است.

یک منبع دیگر به رادیو بامیان یکی از رادیوهای محلی در ولایت بامیان با تایید این خبر گفته است که از صبح امروز تعدادی زیادی از نیروهای امنیتی به ولسوالی پنجاب ولایت بامیان رسیده و زمزمه است که به طرف بهسود می‌رود.

دفتر مطبوعاتی پولیس بامیان به تماس و پیام های مکرر رادیو نسیم در این مورد پاسخ نداد. 

این در حالی‌ست که سه روز پس از سقوط یک چرخ‌بال ارتش در ولسوالی بهسود ولایت میدان‌وردک، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که بر بنیاد بررسی‌های این وزارت، این چرخ‌بال توسط افراد وابسته به عبدالغنی علی‌پور، فرمانده مقاومت مردمی ساقط شده است.

معاون سخنگوی وزارت دفاع امروز در توییترش نوشته است: «بررسی‌های وزارت دفاع ملی و همچنان اسناد و‌ مدرک‌های به‌دست‌ آمده نشان می‌دهد که چرخ‌بال قوای هوایی توسط جنگ‌جویان وابسته به علی‌پور در ولسوالی بهسود هدف قرار داده شده است.»

فواد امان تأکید کرده است که وزارت دفاع «به هر قیمت» از عاملان این روی‌داد انتقام خون کشته‌شده‌گان نیروهای دولتی را می‌گیرد و عاملانش را به کیفر می‌رساند.

عبدالغنی علی‌پور فرمانده مقاومت مردمی مسمی به جبهه مقاومت به برخی رسانه های دیگر ساقط شدن این چرخ بال قوای هوای از سوی این گروه را تایید کرده، اما گفته که این چرخ بال بر مردم ملکی و نیروهای او حمله‌هایی انجام داده که تلفات در پی داشته است. 

 قبل از این انور رحمتی والی بامیان گفته بود که شایعاتی شنیده‌اند که تفاهمات میان علی‌پور و طالبان جریان دارد، اما محمد حسین توانا از افراد نزدیک به علیپ‌پور سخنان والی بامیان را رد کرد. آقای توانا گفت که طالبان دشمن مردم است و انگیزه آنان از گذشته هیچ تغییری نکرده است. 

دو روز پیش وزارت دفاع اعلام کرد که در پی سقوط یک چرخ‌بال نوع می–۱۷ لوای ۷۷۷ نیروهای هوایی کشور ۵ نیروی امنیتی و ۴ خدمۀ این چرخ‌بال به شمول خلبان آن، کشته شدند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 30 حوت 1399 13:57
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران