شهید و زخمی شدن 6 نیروی دفاعی؛ بی پلانی اداره محلی دایکندی، جان سربازان را طعمه تیر دشمن می کنند

توسط سلطان علی جوادی 19 حوت, 1399 583 0

شورای ولایتی و فعالان مدنی دایکندی از افزایش آمار تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی در جبهات جنگ اظهار نگرانی کرده می گویند؛ بی پلانی و بی تدبیری مسئولان امنیتی و شورای نظامی دایکندی باعث شده اند که نیروهای امنیتی و دفاعی در جبهات جنگ تلفات سنگین را را متقبل شوند.

در تازه ترین رویداد، شب گذشته در پی حمله گروه طالبان بالای یک پاسگاه از نیروهای اردوی منطقوی در «تپه افغان بیسیم» واقع قریه تمزان ولسوالی پاتو 4 تن از این نیروها شهید و 2 تن دیگر زخمی شده اند.

محمدعلی ارزگانی معاون ولایت دایکندی گفت: شب گذشته اوایل ساعت 12 گروه طالبان از سه استقامت بالای یک پاسگاه مربوط به اردوی منطقوی حمله تهاجمی نمودند که در پی آن؛ 4 تن از نیروهای اردوی منطقوی شهید و 2 تن دیگر زخمی شده اند.

او گفت: این درگیری تا ساعت 5 و نیم صبح امروز ادامه یافت.

در همین حال، اعضای شورای ولایتی و فعالان مدنی دایکندی مسئولان امنیتی و در رآس آن؛ والی این ولایت را به بی تدبیری و بی پلانی متهم کرده می گویند، آن ها هیچگونه پلان منظمی را جهت بهبود وضعیت امنیتی ندارند.

شیما محمدی وکیل شورای ولایتی دایکندی تغییر و تبدیل زود هنگام مقام های امنیتی، نداشتن یک پلان منظم و نبود هماهنگی درست را از دلایل افزایش تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی دایکندی بیان می کند.

او می گوید، حتی فیصله های که در شورای نظامی صورت می‏گیرد، اما از سوی بعضی نهادهای امنیتی تطبیق نمی گردد.

از سوی دیگر، قمبر سالاری یک تن از فعالان مدنی دایکندی می گوید، ما هر روزه شاهد افزایش نا امنی ها و تلفات نیروهای امنیتی و دفاعی دایکندی هستیم که دیگر برای مردم دایکندی قابل قبول نخواهد بود.

وی افزود: این نهادها به جای اینکه پلان های منظم را جهت بهبود وضعیت امنیتی، ایجاد هماهنگی میان مردم و نهادهای امنیتی و تجهیز و تمویل نیروهای امنیتی داشته باشند، بلکه بیشتر در زدو بندهای سیاسی مصروف اند.

این فعالان، ضعف در مدیریت و رهبری نهادهای امنیتی و کشفی، کمبود امکانات و نداشتن قومانده واحد را از دیگر چالش های عمده فراوری نهادهای امنیتی بیان می کنند.

آنان می گویند، ماه گذشته یکی از خونین ترین ماه برای مردم دایکندی بود که فعلا این روند در جریان است و نیاز جدی می باشد که خود مردم دست به کار شوند.

فعالان تاکید می ورزند، اگر مسئولان امنیتی توان مدیریت و رهبری را ندارند، لطف نموده چوکی را به  اشخاص دیگر بی‎ گمارند.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران