برگشت دوباره نیروهای امنیتی از قریه اسپرمی؛ نگرانی ها از حمله دوباره طالبان

توسط سلطان علی جوادی 14 حوت, 1399 401 0

 

باشندگان ولسوالی پاتو و شورای ولایتی دایکندی از بازگشت زود هنگام از نیروهای امنیتی از قریه اسپرمی این ولسوالی اظهار نگرانی کرده می‏ گویند، با توجه به وضعیت شکننده‎ امنیتی برگشت نیروهای امنیتی فرصت را برای حمله دوباره گروه طالبان فراهم خواهد کرد.

باشندگان محل می‎ گویند، مردم تلفات سنگین را در جنگ های اخیر مقابل طالبان متقبل شده و نیاز جدیست نیروهای امنیتی در کنار مردم بوده و روحیه بدهند، اما بازگشت  زودهنگام آن ها به نفع دشمن خواهد بود.

آنان حکومت را در راستایی تامین امنیت شان به کوتاهی متهم می ‏کنند. 

در همین حال، سبحان نایبی وکیل شورای ولایتی دایکندی با انتقاد از بازگشت زود هنگام نیروهای قوماندانی امنیه دایکندی می گوید، آنها خلاف تصمیم شورای نظامی عمل کرده است.

او افزود: این نیروها بنابه فیصله شورای نظامی به ساحه فرستاده می‏ شوند و باید به فیصله شورای نظامی بازگردند، اما بازگشت خودسرانه خلاف اصول می‏ باشد.

نایبی تاکید می کند، در چنین شرایط باید هماهنگی و همدلی میان نیروهای امنیتی و مردم بوجود آیند.

با این حال، جواد علی‏زاده قوماندان مرکز هماهنگی نیز موضوع برگشت دوباره شماری از نیروهای امنیتی را خلاف اصول دانسته می گوید، در این رابطه جلسه شورای نظامی برگزار و دوباره تصمیم گرفته شد که باید نیروهای امنیتی در ساحه فرستاده شود.

قریه اسپرمی ولسوالی پاتو هم سرحد با ولسوالی گیزاب ارزگان می‎باشد و در حقیقت دروازه‎ی ورودی دایکندی است. گروه طالبان هرازگاهی از این منطقه بالای ولسوالی پاتو حمله می نماید که حدود دو هفته قبل؛ در پی حمله آن ها 20 تن از خیزش های مردمی و افراد ملکی کشته و زخمی شده اند.

باشندگان محل گویند، مردم دیگر توان جنگ با گروه طالبان را ندارد چون؛ نه امکانات دارند و نه روحیه مقابله با گروه طالبان نزد آن ها باقی مانده است.

 آنان می‏گویند، به جز از خیزش های مردمی دیگر هیچ نیروی امنیتی در ساحه وجود ندارند.

در این رابطه هم خواستیم دیدگاه قوماندانی امنیه دایکندی را داشته باشیم، اما با تماس های مکرر و مراجعه موفق نشدیم.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران