تجلیل از روز ملی سرباز در دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 09 حوت, 1399 489 0

داره محلی دایکندی از نهم حوت «روز ملی سرباز» طی محفلی با حضور بخش‎ های مختلف امنیتی و دفاعی، مقام های ادارات دولتی و مردم تجلیل به عمل آورد.

ضیاء همدرد والی دایکندی نیروهای امنیتی و دفاعی را ستون فقرات کشور دانسته و از قهرمانی‎ ها، رشادت و جان فشانی های نیروهای امنیتی دایکندی تقدیر نمود.

او گفت: نیروهای امنیتی با فدا کردن جان های شان در راستایی استقلال، آزادی، حاکمیت قانون و ارزش های اسلامی گام های استواری را برداشته و با توجه به این که پروسه صلح با گروه طالبان جریان دارد و حکومت هیچگاه این دست آوردها را نادیده نخواهد گرفت و مردم افغانستان این فرصت را به هیچ کسی نخواهند داد.

همدرد، سال 99 را یک سال سخت برای نیروهای امنیتی دایکندی بیان کرد، اما گفت: شما از این آزمون موفقانه درخشیده اید و به دشمن فرصت ندادید که یک وجب خاک دایکندی را تسخیر نمایند.

در همین حال، غیرت علی جواهری وکیل شورای دایکندی گفت: یک روز نباید به نام سرباز باشد، بلکه تمام روزها روز سرباز باشد چون؛ زندگی مردم به آن ها وابسته اند. آنها حیات خویش را مایه می گذارند، تا مردم در رفاه و آسایش باشند.

او حکومت را در راستایی حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی و خانواده شهداء به کوتاهی متهم کرد.

 وی افزود: اگر حکومت شعار حمایت از سرباز را سر می دهد، در عمل ثابت نماید، نیروهای امنیتی را تجهیز و تمویل و شیوه جنگی آن ها را تغییر دهد.

ازسوی دیگر، علی محمد احمدی رئیس شورای علمای دایکندی تاکید نمود که ارزش ها و اعتقادات دینی نیروهای امنیتی بالابرده شود و همچنان این نیروها از سیاست زدگی ها درو نگهداشته شوند.

نیروهای امنیتی ودفاعی در این محفل بر مردم دایکندی اطمیان دادند که در راستایی تامین امنیت این ولایت از هیچگونه سعی وتلاشی دریغ نخواهید ورزید.

این نیروهای گفتند، سر می دهیم، اما سنگر هرگز.

رضا اسلمی رئیس امنیت ملی دایکندی گفت: سربازی و سنگرداری عزت هست وشهامت وبیداری می طلبد. او خطاب به نیروهای امنیتی گفت: تاریخ مبارزات و جان فشانی های شما فراموش نخواهد کرد.

اسلمی افزود: با توجه به افزایش روز افزون تهدیدات در سطح کشور و ولایت دایکندی، نیروهای امنیتی متعهد هستند که از وجب وجب خاک این ولایت دفاع نمایند.

با این حال، جواد علیزاده قوماندانی مرکز هماهنگی دایکندی؛ تعلیم وتربیه، مراعات نمودن نظم ویسپلین، انگیزه طندپرستی، تعهد و اطاعت از اوامر را  از پنچ اصل مهم برای پیشبرد نظام بر شمرد و از نیروهای امنیتی خواست که در تطبیق این 5 اصل کوشا باشند.

قابل ذکر است، حکومت 4 سال قبل نهم حوت را بنام روز سرباز نام گذاری نمود که هه ساله در تمام ولایت کشور از این روز به منظور ارج نهادن به جایگاه، رشادت و قهرمانی های نیروهای امنیتی ودفاعی تجلیل می شود.

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 09 حوت 1399 22:54
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران