شهید و زخمی  شدن 20 نیروی خیزش مردمی در ولسوالی پاتو دایکندی؛ شورای ولایتی و فعالان مدنی: عدم هماهنگی باعث تلفات نیروهای امنیتی شده اند

توسط سلطان علی جوادی 30 دلو, 1399 649 0

مسئولان اداره محلی دایکندی تایید می‏کنند، در پی حمله گروه‌طالبان بالای پاسگاه خیزش مردمی واقع قریه اسپرمی ولسوالی پاتو ۹ تن از نیروهای خیزش‌ مردمی شهید و ۱1 تن دیگر زخمی شده‌اند.

طبق گفته‌های منابع امنیتی، گروه طالبان ساعت ۴ صبح امروز با کمیت زیادی که از ولسوالی گیزاب ارزگان و منطقه خلج آمده بودند بالای پاسگاه اسپرمی حمله کرده‌است.

 این درگیری تا ساعت ۶ صبح امروز ادامه یافته است.

با این حال، فعالان مدنی و شورای ولایتی دایکندی از وخامت اوضاع امنیتی این ولایت اظهار نگرانی کرده و مسئولان ادارات نظامی را به کم کاری و عدم هماهنگی متهم می کنند.

قمبر سالاری یکی از فعالان می گوید، افزایش نا امنی ها و تلفات نیروهای امنیتی در ولسوالی های کجران و پاتو دایکندی مایه نگرانی شدید مردم شده و نیاز جدیست مسئولان تدابیر منظم را جهت بهبود وضعیت امنیتی روی دست گیرند.

او می‏گوید، برای مردم دایکندی دیگر قابل قبول نیست که هر روزه در گلم جنازه فرزندان شان بنشینند.

از سوی دیگر سبحان نایبی وکیل شورای ولایتی یکی از مهمترین دلیل افزایش تلفات نیروهای امنیتی دایکندی را نبود هماهنگی میان بخش‏های محتلف امنیتی بیان می کند.

  نایبی تاکید می ورزد، نیاز جدیست که بخش های امنیتی نسبت به هر زمان هماهنگی و همکاری را بهبود بخشیده و با مردم ارتباط نزدیک برقرار نمایند.

با این حال، غفاری یک تن از آگاهان نظامی، نبود قومانده‎‏ی واحد، ضعف مدیریت، نداشتن تدابیر لازم دفاعی، ضعف استخبارات و عدم شناسایی نقاط آسیب پذیر از سوی مسئولان امنیتی را از دیگر دلایل افزایش تلفات نیروهای امنیتی بیان می کنند.

براساس آمارهای جمع‌آوری شده توسط شبکه رادیونسیم نشان می‌دهد، در ماه دلو سال روان ۴۰ تن از نیروهای امنیتی‌، دفاعی وخیزش‌های مردمی در ولسوالی‌های پاتو، کجران و ناوه‌میش دایکندی شهید و زخمی شده‌اند.

براساس این آمار؛ در پی حمله گروه‌طالبان و انفجارماین‌های جسازی شده، ۲۴ تن از نیروهای دولتی زخمی و ۱۶ تن دیگر شهید شده‌اند.

براساس این تحقیق، ۲۶ تن از نیروهای دولتی در پی حمله طالبان شهید و زخمی شده‌اند و ۱۴ تن دیگر در پی‌انفجارهای ماین کنارجاده‌ای شهید و زخمی گردیده‌اند.

بیشترین تلفات را به ترتیب نیروهای خیزش مردمی، اردوی منطقوی و پولیس ملی و محلی داشته اند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 30 دلو 1399 22:29
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران