4 شهید و 2 زخمی از نیروهای اردوی ملی در ولسوالی کجران؛ نگرانی ها از افزایش نا امنی ‎ها در دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 29 دلو, 1399 1166 0

ضیاء همدرد والی دایکندی در گفتگوی اختصاصی به شبکه رادیونسیم می‏ گوید، در پی انفجار یک حلقه ماین جسازی شده ‏ی گروه طالبان در ساحه صوف و کاریز ولسوالی کجران 4 تن از نیروهای اردوی ملی به شمول معاون تولی شهید و 2 تن دیگر به شمول قوماندان تولی زخمی شده اند.

وی گفت: این رویداد صبح امروز زمانی به وقوع پیوسته است که این نیروها در ساحه «صوف و کاریز» در حال خنثی سازی ماین بوده اند، اما هاموی حامل آن ها با ماین برخورد می‏ نماید که در پی آن؛ 4 نیروی اردوی ملی شهید و 2 تن دیگر زخمی شده ‏اند.

او گفت: زخمیان این رویداد جهت تداوی به قندهار انتقال یافته است.

در همین حال، باشندگان ولسوالی های کجران و پاتو دایکندی از افزایش تهدیدات و ناامنی‏ ها اظهار نگرانی نموده و از اداره محلی دایکندی خواهان تدابیر جدی روی بهبود وضعیت امنیتی شدند.

عصمت الله احمدی یک تن از باشندگان ولسوالی کجران دایکندی می‏ گوید، گروه طالبان در بعضی ساحات این ولسوالی حضور گسترده دارند و آمادگی حمله بالای پاسگاه‏ های نیروهای امنیتی را می‏ گیرند.

او می گوید، هر شب امکان حمله بالای پاسگاه های نیروهای امنیتی وجود دارند.

احمدی، عدم هماهنگی میان بخش‎ های امنیتی و اندک بودن تجهیزات و امکانات نیروهای امنیتی را از چالش های عمده فراروی نیروهای امنیتی می خواند.

این نگرانی ها تنها به ولسوالی کجران خلاصه نمی شود، بلکه باشندگان ولسوالی پاتو نیز از افزایش تحرکات و حرکات مشکوک گروه طالبان در بعضی ساحات این ولسوالی اظهار نگرانی می‏ نمایند.

باشندگان پاتو می‎ گویند، در این اواخر شاهد چند رویداد خونین در این ولسوالی بوده‏ اند که نشانگر وضعیت ناگوار امنیتی می‏باشد.

با این حال، والی دایکندی نگرانی  باشندگان ولسوالی های متذکره را پذیرفته می‎گوید، ولسوالی های کجران، نومیش و پاتو در تهدیدات بلند امنیتی قرار دارند، اما اداره محلی متعهد به تامین امنیت شهروندان دایکندی می باشد.

قابل ذکر است، در این اواخر تهدیدات گروه طالبان و ماین گذاری های آنها در ولسوالی کجران و پاتو دایکندی افرایش یافته اند که در یک ماه اخیر بیش از ده تن در این رویدادها زخمی و شماری دیگر کشته شده اند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران