درگیری طالبان با پولیس بامیان؛ هر دو طرف ادعای واردکردن تلفات بر همدیگر را دارند

دفتر مطبوعاتی فرماندهی پولیس بامیان در خبرنامه‌ای اعلام کرده که "کمین گروه طالبان باعث تلفات خود شان" شده است. 

در این خبرنامه که صبح امروز، سه شنبه (28 دلو) منتشر شده، آمده که یک روز قبل کاروان فرمانده پولیس بامیان به همراه معاون امنیتی و مدیر پلان و اوپراسیون این فرماندهی و فرمانده ولسوالی کهمرد با کمین گروه طالبان برخورد کرده است.

به نقل از خبرنامه، کاروان فرمانده پولیس بامیان در ساحه آشپشته و نواحی مرزی ولسوالی‌های تاله و برفک و کهمرد هنگامی با کمین گروه طالبان بر خورد کرده که این قطار پولیس بامیان از "کنترل" پایگاه‌های امنیتی در دهن سیغان، دو آب میخزرین، آشپشته، فرماندهی پولیس ولسوالی‌های کهمرد و سیغان بر می‌گشتند. 

در خبرنامه گفته شده که در این درگیری یک فرمانده "نام نهاد طالبان" به شدت زخمی و 2 تن دیگر زخمی و بقیه متواری شده‌اند. اما در این درگیری به قطار نیروهای امنیتی بامیان "هیچ آسیبی" نرسیده. 

اما ذبیح‌الله مجاهد از سخنگویان گروه طالبان روز گذشته در حساب توییترش تلفات این گروه را رد کرده و از حمله بر کاروان زبردست صافی فرمانده پولیس بامیان سخنی نزده است.  

مجاهد نوشته که روز یکشنبه (26 دلو) در نتیجه درگیری گروه طالبان و پولیس بامیان در قریه آشپشته ولسوالی کهمرد 6 پولیس کشته، 7 تن دیگر زخمی و 3 رنجر پولیس از بین رفته است. اما پولیس بامیان این ادعای طالبان را رد می‌کند. 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در چهارشنبه, 29 دلو 1399 08:18
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران