شکایت ها از انتقال شماری از سربازان اردوی ملی دایکندی به ارزگان

توسط سلطان علی جوادی 20 دلو, 1399 835 0

به تعداد 48 تن از سربازان تازه فارغ شده‎ ‏ی کندک اردوی ملی دایکندی که در مرکز تربیوی قندهار به سر می بردند و قرار بودند به دایکندی انتقال یابند، اما بدون آگاهی قبلی و رضایت شان به ارزگان انتقال یافته و شکایت آنها را بر انگیخته اند.

آنان طی تماس تلفنی به شبکه رادیونسیم می گویند، 3 روز قبل، توسط مسئولان قل اردوی 205 اتل به ارزگان انتقال یافته و هیچ‎گونه آگاهی قبلی از این موضوع نداشته است.

این سربازان می افزایند، برای شان گفته شده بودند به دایکندی انتقال می‏یابند، اما به ارزگان انتقال یافته است.

آنان می‏گویند، قرار است که ما را به جزم و تام‏های لواء ارزگان تقسیمات نمایند، ما دسته جمعی دست به اعتراض زده‏ایم و خواهان انتقال به دایکندی هستیم.

این سربازان می‎گویند، اگر به دایکندی انتقال نیابند مجبور خواهند بود به هر نحوی شده از این لواء فرار نموده و ترک وظیفه نمایند.

این سربازان می‏گویند، در این سه روز از سوی مسئولان این لواء مورد توهین و تحقیر قرار می‏گیرند.

با این حال، مسئولان در اداره محلی دایکندی انتقال شماری از سربازان کندک اردوی ملی دایکندی را به ولایت ارزگان می پذیرد، اما می‏گویند، جهت بر گشت آنان به دایکندی مصمم بوده و هماهنگی‏های را انجام داده اند.

محمدعلی ارزگانی معاون دایکندی گفت: یکی از خواست های دیرینه مردم دایکندی فعال سازی یک کندک اردوی ملی بود و این آرزو با دادخواهی‎های زیاد مردم پس از چند سال تحقق یافت و حدود 6 ماه قبل روند جذب و آموزش سربازان این کندک آغاز شد.

او افزود: یک تعداد از این نیروها بعد از آموزش به دایکندی انتقال یافته و شماری هم تحت آموزش قرار دارند، اما به تعداد 47 تن که به ارزگان انتقال یافته اند، ما در صدد آن هستیم که دوباره به دایکندی برگردانیم و در این رابطه اقدامات لازم انجام شده اند.

وی تاکید می‎ورزد، این نیروها صرف برای دایکندی می باشد.

در همین حال، شیما رستمیان رئیس شورای ولایتی دایکندی نیز در صفحه‏ی رسمی فیسبوک خویش پیرامون این موضوع واکنش نشان داده و نگاشته است:« در حالی که دایکندی در تهدیدات بالای امنیتی قرار دارد و هر شبانه از نوار مرزی های این ولایت مورد تهاجم گروه طالبان قرار می گیرد، اما پرسونل اردوی این ولایت به ارزگان داده می شود.

در این رابطه خواستیم دیدگاه مسئولان قل اردوی 205 اتل را داشته باشیم، اما موفق نشدیم.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 20 دلو 1399 09:14
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران