مراد: فرمانده پولیس میدان وردک در بهسود "جنایت" کرده است

توسط مسعود اختیاری 18 دلو, 1399 417 0

جنرال مرادعلی مراد عضو ستاد مردمی دادخواهی برای قربانیان بهسود و معاون پیشین وزارت دفاع می‌گوید که فرمانده پولیس میدان وردک در بهسود "جنایت" کرده است.

آقای مراد که امروز جمعه، 16 دلو در جمع از باشندگان بامیان سخنرانی کرد، گفت که هشدار می‌دهد که تمام قضایا باید مطابق شریعت و قوانین افغانستان اجرا شده و فرمانده پولیس میدان وردک به سرنوشتش برسد. 

مراد همچنان گفت که دولت حق ندارد از نیروهای امنیتی علیه مردم استفاده کند. 

جنرال مرادی علی مراد دوشنبه گذشته در راس شماری از جنرالان بانشسته و اعضای ستاد دادخواهی برای قربانیان بهسود به هدف بازدید از خانواده‌های قربانیان و زخمی ها و مشوره با مردم به این ولسوالی رفته بود. 

در همین حال، روز گذشته احمد جعفری، یک عضو هیأت حقیقت‌یاب به برخی از رسانه‌ها تایید کرد که یکی از خواست‌های باشنده‌گان ولسوالی حصۀ اول بهسود از آنان این‌ است که فرمانده پولیس میدان‌وردک باید به دادستانی معرفی شود.

این عضو هیئت حقیقت یاب گفت که تمام شواهد و اسناد جمع‎آوری شده و بعد از واحدکردن آن، نتایج با رسانه‌ها شریک می‌شود. 

جمعۀ گذشته، دهم دلو صدها تن از باشنده‌گان و بزرگان ولسوالی حصۀ اول بهسود ولایت میدان‌وردک در یک گردهمایی اعتراضی از الله‌داد فدایی، فرمانده پولیس این ولایت و نیروهای زیر امر او به دلیل حضور طولانی و با تجهیزات سنگین امنیتی خواستند این ولسوالی را ترک کنند و به مرکز ولایت برگردند، اما این اعتراض به خشونت کشیده شد که در نتیجۀ این خشونت‌ها نزدیک به 12 غیرنظامی کشته و حدود20 تن دیگر زخمی شدند.‌

رویداد بهسود واکنش‌های زیادی برانگیخت و دولت هیئت حقیت یاب به سرپرستی معاون شورای امنیت به بهسود اعزام کرد. 

مراد آن وقت در نشستی در 13 دلو در بامیان گفت که تمام حرکات هیئت حقیقت یاب زیر بررسی آنان خواهد بود و اگر بررسی هیئت قناعت مردم و خانواده های جان‌‍باختگان را حاصل نکند، در کنار مردم تا برآورده خواست آنان می‌ماند. اکنون جنرال مراد در برگشت از بهسود به بامیان می‌گوید که فیصله شده که تمام امتیازات فرمانده پولیس میدان وردک از او گرفته شود، اما باید منتظیر ماند که که هیئت حقیت یاب چه فیصله‌ای می‌کنند. 

حالا چشم ها به هیئت حقیت یاب دولت دوخته شده که نتایج بررسی خود را همگانی کنند و دیده شود که چه کسی یا کسانی پشت تیراندازی و کشتار مردم ملکی در بهسود قرار دارد. 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران