کرونا عامل افزایش جرائم جنایی در دایکندی؛ ثبت 411 مورد جرائم طی 9 ماه کاری

 

مسئولان مبارزه با جرائم جنایی در ولایت دایکندی از ثبت 411 مورد جرائم در جریان 9 ماه کاری که کرونا در این ولایت شیوع پیدا کرده، خبر می‎هند.

محمد مجاهد، مدیر مبارزه با جرائم جنایی در قومندانی امنیه ولایت دایکندی گفت: طی 3 ربع که کووید-19 در این ولایت شیوع پیدا کرد، در 10 ولسوالی این ولایت در پیوند به 411 مورد جرائم جنایی 1210 فرد مظنون به پنجه قانون سپرده شده‎اند.

او افزود: از این واقعات، 408 فرد دیگر متضرر گردیده و 104 تن متهمین که متواری بودند نیز گرفتار گردیده‎اند.

مدیر جنایی دایکندی همچنان از افزایش واقعات خشونت علیه زنان در ایام کرونا یاد آور شده و میزان جرائم در ولسوالی های مانند؛ شهرستان، میرامور و مرکز را بلند توصیف می‎کند.

در همین حال مسئولین در ریاست امور زنان دایکندی نیز از افزایش واقعات خشونت علیه زنان در ایام کرونا نسبت به سال های گذشته خبر می‎دهند.

شیرین جان حسینی، مدیر هماهنگی ریاست امور زنان دایکندی از ثبت بیش از 160 قضیه خشونت علیه زنان خبر داده افزود: به دلیل وضع قرنطین در سال جاری و شیوع کرونا آمار خشونت در این ولایت بلند است.

او فقر و بیکاری در ایام قرنطین تابستانی را عامل افزایش خشونت ها در دایکندی بیان کرد.

در همین حال باشنده گان دایکندی نیز نبود کار و شغل در دوران کرونا را عامل افزایش خشونت ها و جرائم جنایی بیان می‏کنند.

دوست علی وفا گفت: شیوع کرونا در دایکندی میزان بالای بیکاری، فشارهای روحی و رکود اقتصادی را در این ولایت در پی داشته است.

او افزود: مسئولین تا حال در راستای کاهش میزان خشونت و جرائم جنایی اقدام چشمگیری نکرده‎اند.

نصرت حیدری، دیگر باشنده دایکندی نیز گفت: از آغاز شیوع کرونا میزان خشونت علیه زنان نیز بلند رفت اما مسئولین در این راستا بی توجه بوده‎اند.

این سخنان در حالی مطرح می‎گردد که باشنده‎گان ولایت دایکندی از افزایش آمار مبتلایان بیماری کرونا با سرد شدن هوا در این ولایت نگرانی دارند و مسئولین را در این راستا به بی‎برنامه بودن و نداشتن پلان دقیق متهم می‎کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران