دیدار رئیس امنیت ملی دایکندی با مبلغ زاده‏ های ولسوالی اشترلی

توسط سلطانعلی جوادی 08 قوس, 1399 1683 0

محمد رضا اسلمی رئیس امنیت ملی ولایت دایکندی بر اساس هدایات معاونیت دوم ریاست جمهوری و ریاست عمومی امنیت ملی به منظور تسریع روند صلح با افراد مسلح غیرمسئول ولسوالی اشترلی از جمله مبلغ ‏زاده‏ ها دیدار کردند.

در این دیدار روی تسریع روند صلح و شریک سازی نگرانی‏های مردم مبنی بر اینکه مبلغ‏ زاده‏ های اشترلی به گروه طالبان پیوسته اند، بحث و تبادل نظر صورت گرفته‎است.

مبلغ‏ زاده‏ ها در این دیدار گفتند:«ما هیچ‏گونه ارتباط  با گروه طالبان نداریم و دشمن با دولت نیستیم و از پروسه صلح حمایت می‎نمائیم».

براساس این اعلامیه؛ رئیس امنیت ملی با عبدالکریم جعفری از نزدیک دیدار داشته و همچنان از طریق تلفن با غدیر صابری و ضامن وفایی  نیز صحبت نموده  و آن‏ها علاقمندی شان را جهت تحقق پروسه صلح اشترلی ابراز داشته‏ اند.

این دیدار رئیس امنیت ملی در حالی صورت می‏گیرد که حدود سه ماه قبل اداره محلی هیئت 19 نفری را جهت به مصالحه کشانیدن افراد مسلح غیرمسئول به ولسوالی اشترلی فرستاده بود و آن هیئت بعد از دیدارهای متعدد، گزارش کاری خویش را به شکل کتبی با اداره محلی شریک ساخت و پیشنهادات مشخص را جهت تحقق این روند به اداره ولایت ارایه نمود، اما با گذشت 3 ماه هیچ کار ملموس از سوی اداره محلی جهت پیشبرد این پروسه دیده نمی‏شود.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آخرین ویرایش در شنبه, 08 قوس 1399 20:59
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران