چاپ کردن این صفحه

مدیر جنایی دایکندی: اگر بزودی جرایم جنایی را مهار نتوانستم استعفا می‏‌دهم

توسط سلطانعلی جوادی 25 عقرب, 1399 673 0

مسئولان در مدیریت عمومی مبارزه با جرایم جنایی قوماندان امنیه دایکندی می‏‌گویند، در جریان دو هفته اخیر ۷ رویداد جنایی در این ولایت بوقع پیوسته اند و در پیوند به این قضایا ۲۲منظون بازداشت شده‌‏است.

محمدمجاهد مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی گفت: اکثریت این رویدادها جرایم سرقت بوده که در ولسوالی‌های نیلی، شهرستان، میرامور و خدیر بوقوع پیوسته اند.

او گفت: در پیوند به این قضایا ۲۲ مظنون بازداشت و دوسیه‏‌های بعضی شان به دادستانی فرستاده و شماری هم تحت تحقیقات پولیس قرار دارند.

او گفت: از نزد این دزدان ۲ میل سلاح و سه عراده موترسایکل نیز بدست آمده است.

به گفته مدیر جنایی حدود ۳۰ نفر از این رویدادها متضرر شده‌اند.

مدیر جنایی علاوه نمود: در پیوند به قضیه سرقت ساحه «توت عرضی» بندبرلان ولسوالی شهرستان تا اکنون کدام شخص بازداشت نشده‎، اما در دیگر قضایا شماری بازداشت و تعدادی شناسایی و تحت تعقیب پولیس قرار دارند.

او افزود: در پیوند به قضیه سرقت پول صراف تا اکنون ۸ تن بازداشت شده و تحقیقات بیشتر جریان دارد.

مدیر جنایی به مردم وعده سپرد: اگر بزودی رویدادهایی جنایی را مهار و عاملان آن‏‌ها را بازداشت از کار استعفاء و از مردم معذرت می‌‏خواهم.

در همین حال، باشندگان دایکندی از افزایش سرقت‎ها در شهر نیلی و راه‌‏های مواصلاتی این ولایت اظهار نگرانی کرده می‌‏گویند، اگر حکومت عاملان این قضایا را بازداشت و با آن‌ها برخورد جدی نکنند، در آینده عواقب بدی را در قبال خواهد داشت.

مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی گفت: درجریان سال روان ۳۱۸ رویداد جنایی در سطح این ولایت بوقوع پیوسته اند که در پیوند به این قضایا ۹۸۸ تن بازداشت شده اند.

او به دلیل افزایش سرقت های اخیر نیز اشاره کرده گفت: شماری هستند که از جوانان سوء استفاده کرده و دست به هرج‌‏ومرج می‏‌زنند، اما از کسی نمی‌برد.

قابل ذکر است، شبکه جامعه مدنی دایکندی نیز با نشر اعلامیه‎ی از مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی خواسته است، افرادی که در سازمان‌دهی چنین قضایا دست دارند را گرفتار و به پنجه‌ی قانون بسپارد و اگر افراد زورگو است، افشا سازند؛ تا مردم آگاه شوند و خود شان اقدام کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران