پولیس دایکندی: در پیوند به قضیه سرقت پول صراف 6 مظنون بازداشت شده است

توسط سلطانعلی جوادی 23 عقرب, 1399 878 0

شام روز گذشته یک تن از صرافان هنگام بازگشت به خانه‎ اش در قریه «چهاردار دشت» مرکز ولایت دایکندی مورد حمله دزدان مسلح قرار گرفت و از این حمله جان به سلامت برد. حالا مسئولان امنیتی می گویند، در پیوند به این قضیه 6 مظنون را بازداشت کرده است.

علی حسین ،صرافی که مورد حمله دزدان مسلح قرار گرفته به شبکه رایونسیم گفت: شام روز گذشته دزدان مسلح دروازه‎ی‌ ‌حویلی خانه‌اش را قُفل و زمانی‌که وی قصد داخل شدن به خانه‌اش را داشت بالایش فیر می‌نماید.

 او گفت: از این حادثه جان به سلامت برده‌، اما یک مبلغ پول که داخل موترش بوده، دزدان با خود برده‌‎است.

در همین حال، محمد مجاهد مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی قوماندانی امنیه دایکندی می‎گوید، 6 منظون در پیوند به این قضیه بازداشت و تحقیقات از نزد آن‎ها جریان دارد.

 مجاهد از مبلغ پولی که از سوی دزدان به سرقت رفته چیزی نمی‎گوید.

در این اواخر قضایایی سرقت در ولایت دایکندی افزایش یافته و نگرانی‎های مردم را بر انگیخته اند. 

محمد مجاهد در صفحه فیسبوک خویش از سرقت‌های سازمان یافته هشدار داده و گفته است« چیزی بدست تان نمی آیند جز اینکه خود را ذلیل و چند تا افراد جاهل را راهی زندان کرده و چهره واقعی شما آشکار شود»

 اما سوال اینجاست؛ چرا مدیر جنایی چهره‎های که پشت این سارقین قرار دارند را افشاء نمی کنند یا اینکه توانایی افشاء کردن این افراد را ندارد؟

در همین حال، شبکه جامعه مدنی دایکندی با نشر اعلامیه ا‏ی گفته است، پیش از آن‌که آقای محمدصادق مرادی به حیث قوماندان امنیه دایکندی گماشته شود، در مرکز و حومه‌ی شهر نیلی هیچ‌گونه راه‌زنی و دزدی صورت نگرفته بود؛ اما در طی دو هفته اخیر، در حدود بالاتر از هفت قضیه جنایی رخ داده است که شامل راه‌زنی، چور و چپاول اموال مردم، سرقت دکان‌ها، تلاشی زنان مسافر و حتی تجاوز بر آنان، حمله مسلحانه بالای خانه‌ی صراف و به سرقت بردن پول همراهش در فاصله دو کیلومتری از قوماندانی و بسا موارد دیگر، صورت گرفته و این روی‌دادهای اخیر، باعث ایجاد وحشت و ترس میان مردم گردیده است. 

در این علامیه به پست فسیوکی مدیر جنایی نیاز اشاره شده است، ما فعالین مدنی از مدیر عمومی مبارزه با جرایم جنایی، جداً می‌خواهیم، افرادی که در سازمان‌دهی چنین قضایا دست دارند گرفتار و به پنجه‌ی قانون بسپارد و اگر افراد زورگو است، افشا سازند؛ تا مردم آگاه شوند و خود شان اقدام کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در شنبه, 24 عقرب 1399 06:43
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران