افزایش سرقت ‎ها؛ اما بی جوابی مسئولان امنیتی دایکندی

توسط سلطانعلی جوادی 18 عقرب, 1399 530 0

شماری از دزدان مسلح صبح امروز در ساحه مسمی بنام توت عرضی نرسیده به بازار بندبرلان ولسوالی شهرستان دایکندی شماری از مسافران را متوقف و اموال و اجناس شان را به سرقت بردند.

این اولین قضیه سرقت نسیت که در این مسیر از سوی دزدان صورت می‏گیرد، بلکه حدود یک هفته قبل نیز دزدان امول شماری دیگر از مسافران را با خود بردند.

مسافران که اموال شان به سرقت برده شده اند در عکس‏العمل به این رویداد به دروازه خوابگاه قوماندان امنیه دایکندی رفتند و خواهان وضاحت و تامین امینت شدند، اما قومندان امنیه هیچ حاضر به پاسخگویی نشد.

  عزیزالله یک تن از رانندگان می‏گوید، ساعت 5 بامداد امروز(18عقرب) در 15 کیلومتری ساحه مرکز ولایت توسط سه تن از افراد مسلح موترهای شان متوقف و تمام پول و تلفن‏های مسافرت به غارت برده شدند و هم از سوی آنها مورد لت‎وکوب قرار گرفتند.

انور یکی دیگر از مسافران می‏گوید، دزدان  تلفن و شش هزار افغانی اش را با خود بردند. او گفت: دزدان به تعداد 30 نفر مسافر را توقف داده و همه دارو ندار شان را با خود بردند.

 او افزود: این دزدان حتی زنان را نیز تلاشی و پول و تلفن شان را با خود بردند.

این مسافران ادارات نظامی را به بی‎کفایتی متهم کرده می‏گویند، در این اواخر جرایم جنایی به خصوص دزدی به میزان بالای افزایش یافته اند، اما مسئولان امنیتی در چند کیلومتری مرکز ولایت قادر به مهار دزدان نیستند.

در این رابطه خواستیم دیدگاه قوماندانی امنیه دایکندی داشته باشیم، اما موفق نشدیم.

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 18 عقرب 1399 21:42
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران