خلیلی در بامیان: چگو‌نگی نظام آینده به همه‌پرسی گذاشته شود

توسط مسعود اختیاری 17 حمل, 1400 438 0

محمدکریم خلیلی، رهبر حزب وحدت اسلامی کشور در مراسم بیست‌وششمین سالیاد عبدالعلی مزاری «شهید وحدت ملی» در بامیان گفت که در مورد چگونگی نظام آینده باید مردم تصمیم بگیرند و هر زمانی که موقع آن رسید، رفراندوم برگزار شود.

آقای خلیلی این اظهارات را بعداز ظهر روز سه‌شنبه (17 حمل) در جمع هزاران تن از باشنده‌گان بامیان و اعضای حزب وحدت اسلامی از چندین ولایت کشور مطرح کرد.

آقای خلیلی افزود که سیستم‌ها و نظام‌های پیشنهادی همه مجموعه‌ها و طرف‌های تأثیرگذار به همه‌پرسی گذاشته شود و هر سیستم و نظامی که اکثریت آرای مردم را کسب کرد، قابل قبول باشد. 

او تأکید کرد که امارت اسلامی برای دنیا و افغانستان قابل قبول نیست و از جانبی هم طالبان وضعیت موجود را نمی‌پذیرند. در این صورت طرف‌ها باید حاضر به دادنِ قربانی باشند تا این روند به یک نتیجه برسد. 

خلیلی تصریح کرد که هیچ طرح و راه حلی بدون حضور مردم مناطق مرکزی مطرح شده نمی‌تواند و به جایی هم نخواهد رسید.

او از عدم پیش‌رفت پروژه‌های توسعه‌ای در مناطق مرکزی نیز انتقاد کرد. به گفته‌ی آقای خلیلی، با آن‌که شروع کار پروژه شاهراه گردن‌دیوال در کابینه‌ حکومت قبلی تصویب و کار عملی آن از بودجه ملی آغاز شده بود، تاکنون هیچ پیش‌رفتی نداشته است. 

همین‌طور به بیان وی، جاده شمال به جنوب نیز در آن زمان با بودجه‌ ۲۰۶ میلیون دالر از بانک توسعه آسیایی تصویب شده بود که باید در شش سال تکمیل می‌شد، اما تاهنوز کارش به پایان نرسیده است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در سه شنبه, 17 حمل 1400 20:37
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران