وعده‌های رئیس جمهور عملی نشد؛ هموارکاری صحن دانشگاه بامیان به هزینه اتحادیه شرکت‌های ساختمانی این ولایت آغاز شد

توسط مسعود اختیاری 30 حمل, 1400 432 0

اتحادیه شرکت‌های ساختمانی ولایت بامیان هموار و پرکاری سرک‌های فرعی دانشگاه بامیان را به هزینه 1میلیون و 5صدهزار افغانی آغاز کرد. 

افضل نوری مسئول این اتحادیه به روز دوشنبه، 30 حمل به خبرنگاران گفت که در سومین همکاری آنان با دانشگاه بامیان، سرک 12 متره این دانشگاه را در دو بخش «کتینگ و پرکاری» انجام می‌دهند.

آقای نوری گفت: « اتحادیه شرکت‌های ساختمانی ولایت بامیان از سال 1395 به این سو با دانشگاه بامیان کمک‌هایی داشته است، از جمله در قسمت فاضلاب خوابگاه، کمک 2هزار و 5صد چوکی در سال 1397 و امسال هموار و پرکاری سرک‌های داخل دانشگاه را انجام خواهیم داد.»

مسئولان دانشگاه بامیان می‌گویند که شرکت های ساختمانی به جای کمک نقدی، تعهد داده‌اند که هموار و پرکاری سرک‌های فرعی دانشگاه بامیان را رضاکارانه انجام دهند. 

به قول رئیس دانشگاه بامیان، در طرح سرسبزی دانشگاه بامیان که سال گذشته آغاز شد، آنان به ترویج «فرهنگ رضاکارانه، سرسبزکردن محیط دانشگاه و استفاده از نیروهای محلی» تمرکز دارند. 

دکتر عبدالعزیز محبی رئیس این دانشگاه می‌گوید که نهادها و افراد مختلفی برای سرسبزی و انکشاف دانشگاه بامیان وعده همکاری داده‌اند، اما هنوز بخش کوچک آن عملی شده است. 

به قول محبی، یک مقدار پول در کمیته سرسبزی دانشگاه بامیان جمع‌آوری شده، اما اندازه آن را نمی‌داند.

آقای محبی با اشاره به وعده‎های رئیس جمهور غنی به دانشگاه بامیان می‌گوید که «هیچ کدام هنوز عملی نشده است.»

به قول رئیس دانشگاه بامیان، رئیس جمهور غنی در سال 1397 در سفرش به این ولایت وعده داد که توزیع شهرک استادان، اعمار سرک قومندانی امنیه تا دانشگاه و خاک برداری ساحه دانشگاه بامیان را انجام می‌دهد.

در همین حال، ضیا روشنگر رئیس کمیته سرسبزی دانشگاه بامیان می‌گوید که مشکلات در این دانشگاه زیاد است و اکنون اولویت آنها سرسبزی دانشگاه و فراهم‌کردن آب به این دانشگاه است. 

دانشجویان دانشگاه بامیان از آغاز طرح سرسبزی دانشگاه شان ابراز خوشحالی می‌کنند.

رقیه نظری یکی از این دانشجویان با ابراز شادی می‌گوید که دانشگاه سرسبز شود و می‌تواند در سایه آن مطالعه کند.

بر بنیاد معلومات مسئولان، دانشگاه بامیان هفت دانشکده و 34 دیپارتمنت دارد که بیش از 7هزار دانشجو در آن از ولایت های مختلف مشغول تحصیل هستند. 

دانشجویان دانشگاه بامیان همواره از نداشتن محیط سبز، خوابگاه و امکانات آموزشی شکایت دارند. در مقابل مسئولان این دانشگاه می‌گوید که از چالش های دانشجویان باخبر هستند و آن را با  وزارت تحصیلات عالی شریک کرده‌اند، هنوز توجهی نشده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در دوشنبه, 30 حمل 1400 15:58
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران