دانشجویان دانشگاه بامیان از نداشتن فضای سبز و امکانات شکایت دارند

توسط مسعود اختیاری 15 حمل, 1400 441 0

شماری از دانشجویان دانشگاه بامیان در گفتگو با شبکه رادیو نسیم از نداشتن فضای سبز و امکانات شکایت دارند. آنان می‌گویند در پهلوی این که با کمبود امکانات آموزشی و بودوباش روبرو هستند، خاک بادها در صحن دانشگاه نیز آنان را به عذاب کرده است. 

گلثوم حکیمی یک دانشجوی دانشکده‌ی روان‌شناسی دانشگاه بامیان می‌گوید که از این که صحن دانشگاه خاکی است، در باد و باران با مشکلات روبرو می‌شوند. او می‌گوید که برعلاوه هیچ مکانی برای برگزاری محفل‌های خود ندارند. 

سیمین ایوبی یک دانشجوی دیگری دیپارتمنت تعلیم و تربیه این دانشگاه می‌گوید که در قسمت سرسبزی دانشگاه بامیان کاری نشده و سرک داخل آن نیز خامه است. 

به گفته‌ی سیمین، دانشجویان بامیان از لحاظ جای و بودوباش با مشکل روبرو هستند. او گفت:« اینجا ما خوابگاه داریم، اما فعال نیست. اتاق‌ها هم کرایه‌اش بالا رفته، ما ماهانه 3 تا 3 ونیم هزارافغانی کرایه اتاق می‌پردازیم. از این لحاظ در وضعیت بدی قرار داریم.»

رضا سرافراز دانشجوی دیگر دانشگاه بامیان نیز از این وضعیت شکایت دارد. رضا گفت: « زمانی که باد می‌وزد، کل هوای دانشگاه را گرد و غبار می‌گیرد. امیدوارم که این وضعیت تغییر کند.»

مسئولان در دانشگاه بامیان در مورد این چالش‎ها با دانشجویان هم‌نظر هستند. دکتر عبدالعزیز محبی رئیس دانشگاه بامیان با تائید مشکلات این دانشگاه می‌گوید که طرح سرسبزی دانشگاه آغاز شده و کار زیاد نیاز دارد.

آقای محبی گفت: « متاسفانه ما در دانشگاه بامیان آّب نداریم. ساحه دانشگاه بامیان هنوز هموار نشده. تازه پلان تفضیلی ساخته شده. بسیار کار نیاز دارد.»

رئیس دانشگاه بامیان نیز گفت: « ما با مشکل بسیار اساسی روبرو هستیم. تعیمرهای که در دانشگاه بامیان ساخته شده، مطابقت با وضعیت جوی این ولایت ندارد.»

آقای محبی مشکلات بودوباش دانشجویان دانشگاه بامیان را نیز تایید کرده و می‌گوید: « ما با کمبود تشکیل در خوابگاه‌های پسران و دختران روبرو هستیم و اعاشه گرم برای دانشجویان نداریم. اما این چالش‌ها را با مسئولان وزارت تحصیلات عالی در میان گذاشته‎ام.»

با این حال این دانشجویان به روز پنج‌شنبه، 12 حمل پارکی را زیر عنوان «پارک یادگاری دانشجویان» در دانشگاه بامیان افتتاح کردند. در پارک یادگاری، هر دانشجو نهالی غرس می‌کند و مشخصات خودش را روی کاغذی در همان نهال به یادگاری آویزان می‌کنند. دانشجویان دانشگاه بامیان هدف از این کار خود را کمک به سرسبزی دانشگاه و گسترش فرهنگ رضاکارانه بیان می‎‌کنند. 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 15 حمل 1400 08:21
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران