یگانه لیسه‌ی «تعلیمات خاص» بامیان در انتظار وعده و نویدها

توسط مسعود اختیاری 07 حمل, 1400 407 0

مسئولان یگانه لیسه تعلیمات خاص در مرکز بامیان از مقام‌های دولتی خواهان توجه به این لیسه هستند. آنان می‌گویند که نهادها و ادارات زیادی به آنان وعده همکاری داده‌اند، اما هنوز این وعده‌ها عملی نشده است.

محمد نادر ابراهیمی، سرپرست لیسه تعلیمات خاص در بامیان می‌گوید که به دلیل مشکلات بودجوی و ترانسپورتی نتوانسته بخش  نابینایان را در این لیسه فعال کنند و تنها توانسته‌اند بخش ناشنوایان را از ماه سنبله سال گذشته فعال کنند؛ با آن هم این بخش با مشکلاتی زیادی مواجه‌است. 

به قول آقای ابراهیمی 22 دانش‌آموز که در لیسه تعلیمات خاص بامیان تحت آموزش و پرورش قرار دارند، خوابگاه، کتابخانه، لابراتوار و تعیمر ندارند، آنچه که از نیازهای اساسی یک مرکز آموزشی است.

سرپرست لیسه تعلیمات خاص بامیان می‌گوید که نهادها و مقام‌های زیادی وعده همکاری داده‌اند، اما هنوز هیچ کدام عملی نشده است.

محمد هاشمی، سرپرست مدیریت تدریسی این لیسه نیز می‌گوید دانش آموزان لیسه تعلیمات خاص بامیان به ترانسپورت و امکانات آموزشی کافی دسترسی ندارند. 

هاشمی می‌گوید که نبود خوابگاه باعث شده که دانش آموزان لیسه تعلیمات خاص در خانه‌های کرایی یا فامیل خود زندگی کنند که رفت و آمد آنان به لیسه با دشواری بسیاری همراه است. 

آقای هاشمی با آن‌که امیدوار است مقام‌ها به وعده‌های خود عمل خواهند کرد، اما می‌گوید که کارهای دولتی زمان زیادی را در بر خواهد گرفت.  

زینب نیز که دو خواهر ناشنوایش در لیسه تعلیمات خاص دانش آموز است، از ایجاد این لیسه ابراز خوشحالی می‌کند، اما می‌گوید که خواهرانش به دلیل مهیا نشدن ترانسپورت با چالش‌هایی در مسیر رفت و برگشت روبرو هستند. 

زینب می‌گوید که خواست خواهرانش این است که ترانسپورت برای آنان فراهم شود تا بتواند بدون آزار و اذیت‌ها به درس‌های خود ادامه بدهند. 

لیسه تعلیمات خاص یک سال قبل در چوکات آمریت تعلیمات تخنیکی و مسلکی در بامیان ایجاد شد. از آن زمان به دلیل چالش‎های بودجوی و امکانات آموزشی تنها دو صنف برای دانش آموزان ناشنوا ایجاد شد. مسئولان این لیسه تلاش دارند که صنف‌های دیگری را برای دانش آموزان نابینا نیز ایجاد کنند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران