سرک پای نیلی- غدار ترمیم و جغل‌فرش می‌شود

توسط سلطانعلی جوادی 27 میزان, 1399 210 0

سرک پای نیلی- غدار ترمیم و جغل‌فرش می‌شود

کار ترمیم و جغل‌فرش بیش از ۶ کیلومتر سرک از قریه پای نیلی – غدار ساحه مرکز ولایت دایکندی از طریق برنامه ملی راه‌سازی روستایی وزارت احیاء و انکشاف دهات امروز با حضور مقام‌های محلی دایکندی و مردم محل افتتاح شد.

عیسی باتوریان رئیس احیاء و انکشاف دهات دایکندی گفت: این سرک به طول ۶/۴۳ کیلومتر با عرض ۵ متر همراه با ساختمان‌های اساسی آن، ۳۶۶ متر دیوار استنادی و ۱۴پایه پلچک از قریه پای نیلی الی غدار با هزینه ۲۶میلیون افغانی به شکل اساسی ترمیم و جغل‌فرش می‎گردد.

او گفت: از آن جای‌که غدار یک منطقه زراعتی می‎باشد، ترمیم و جغل‌فرش این سرک می‌تواند سهولت خوبی را در قسمت انتقال محصولات زراعتی مردم به بازارهای نیلی فراهم کند.

در همین حال، محمدعلی ارزگانی معاون ولایت دایکندی از ادارات مسئول وشورای‌های انکشافی دو قریه متذکره خواست، نظارت جدی از تطبیق درست این پروژه داشته باشند ورنه هیچ‌گونه کم‌کاری برای اداره ولایت قابل قبول نخواهد بود.

این پروژه با شورای انکشافی قریه‌های پای نیلی و غدار قرار داده شده و قرار است تا برج سرطان سال ۱۴۰۰تکمیل و به بهره‌برداری سپرده شود.

براساس گفته‌های مسئولان ریاست احیاء وانکشاف دهات دایکندی با تطبیق این پروژه بیشتر از ۱۴هزار روزکاری برای کارگران ماهر و غیر ماهر فراهم می‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران