ریاست مخابرات دایکندی: اداره پست یک منبع مهم عواید برای دولت می‌باشد

ریاست مخابرات دایکندی: اداره پست یک منبع مهم عواید برای دولت می‌باشد

لطف‌الله شریعتی رئیس مخابرات و تکنالوژی معلوماتی دایکندی می‎گوید، با وجود پیشرفت های علمی و توسعه اینترنت و تخنیک های بشری، پست یا انتقال معلومات از طریق سخت افزارها از مهمترین و مطئمن‌ترین راه‌های ارتباط انسان‌ها به شمار می‌رود. او گفت: اداره پست این ریاست از طریق خدمات رسانی پستی در جریان ۳ربع سال مالی ۱۳۹۹توانسته بیش از ۸صد هزار افغانی عواید جمع ‌آوری نماید.

او گفت: فعلا از طریق خدمات پستی؛ مکتوب‌ها، دوسیه‌ها و بعضی اوراق دیگر ادارات دولتی به مرکز کشور، ولایات و ولسوالی‌های این ولایت به شکل مصئون انتقال می‎یابد.

 او گفت: خدمات پست‌رسانی با توجه به پیشنه‌ی تاریخی آن در بین مردم از جایگاه ویژه‎ای برخوردار است.

 شریعتی افزود: انتقال موارد پستی از ولایت دایکندی هفته یک بار به مرکز کشور و هفته دوبار به ولسوالی‎ها و برعکس آن صورت می‎گیرد.

وی افزود: وزارت مخابرات با استفاده از تجربیات کشورهای توسعه یافته به زودی سهولت هایی را درعرصه خدمات پست‌رسانی برای شهروندان فراهم خواهد کرد.

پست؛ کهن‎ترین و گسترده‌ترین نوع ابزار ارتباطی بین مردم یک کشور با ساکنان دیگر سرزمین‌ها و مناطق جهان است وبدین منظور؛ ۹ اکتوبر به روز جهانی پست مسمی شده و همه ساله در کشورهای مختلف از این روز تجلیل به عمل می‌آید.

پُسته‌رسانی در کشور ما افغانستان، تاریخ و پیشینه‌ای حدود ۱۵۰ ساله دارد و در این مدت مسیر پر از فراز و نشیبی را طی کرده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران