والی جدید دایکندی: دوباره روند برق رسانی از بندبرق سوختوک آغاز می‏ شود

امین الله عبید والی جدید طالبان در دایکندی بعد از ظهر امروز از بندبرق سوختوک بازدید نموده و مشکلات این بند را بررسی نمود. او از فعال سازی دوباره این بند طی دو روز آینده خبر داد.

کار ساخت بندبرق سوختوک در اوایل سال جاری تکمیل و به پایه اکمال رسیده بود و کماکان روند برق رسانی در شهر نیلی شروع شده بود، اما حدود یک ونیم ماه قبل، در 24 سنبله به دلیل خشک سالی روند برق رسانی این بند متوقف گردید. اما امروز امین الله عبید والی طالبان در دایکندی در رأس یک هیئت از بندبرق سوختوک دیدن نموده و بر فعال سازی آن تأکید نمود.

والی دایکندی پس از بررسی گفت: تلاش می‎کند تا تدابیر امنیتی بندبرق سوختوک گرفته شود  و نیز به آمریت شرکت برشنا هدایت داده تا طی دو روز آینده روند برق رسانی را آغاز نماید.

او همچنان به مردم دایکندی وعده سپرد، پروژه های انکشافی عام المنفعه نیمه تکمیل را تکمیل و از پروژه های تکمیل شده مراقبت خواهد نمود.

در همین حال، قربان علی مصدیق، آمر بخش دایکندی شرکت برشنا گفت: در جریان سقوط نظام قبلی افغانستان، چند پایه بطری این بندبرق مفقود گردیده اما قرار است فردا تیم تخنیکی به ساحه بی‎آیند و مشکلات را بررسی کنند.

او افزود: در حال حاضر به اندازه کافی در کاسه بند آب موجود است و تا روزهای آینده روند برق رسانی در ساحه ماستر پلان شهری آغاز می‎گردد.

با گذشت 17 سال از عمر ولایت دایکندی، بندبرق سوختوک یگانه بندی است که در دایکندی ساخته شده است. کار ساخت این بند در سال 1394 خورشیدی آغاز شده بود اما پس از 6 سال بلاخره تکمیل گردیده و روند برق رسانی را از بهار امسال آغاز شده بود.

این بندبرق دارای دو توربین می‎باشد و توانایی تولید 700 کیلووات برق را دارد. 

برای ساخت این بند، 5 میلیون دالر هزینه شده است و می‎تواند، 2 هزار مشترک را تحت پوشش خدمات برقی قرار بدهد.

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران