متوقف شدن کار سرک‌های داخل شهر نیلی؛ بی‌جوابی اداره محلی دایکندی

توسط سلطان علی جوادی 14 اسد, 1400 526 0

از عید قربان بدین‌سو کار قیرریزی سرک‌های داخل شهرنیلی مرکز ولایت دایکندی از سوی شرکت تطبیق کننده متوقف شده‌است.

انجینر فایق مسئول شرکت تطبیق کننده سرک‌های داخل شهر نیلی عدم تمدید تایم کاری و پرداخت نشدن اقساط مالی از سوی حکومت را از دلایل متوقف شدن کار سرک‌های داخل شهر نیلی بیان می‌کند.

او می‌گوید، اقساط مالی این شرکت از سال ۱۳۹۹ بدینسو پرداخت نشده و بلکه شرکت از هزینه شخصی‌اش کار کرده است.

او افزود: کار این پروژه به دلایل عدم حل مشکلات اجتماعی، دیرآماده شدن دیزاین سرک به طرف بازار نیلی، عدم استملاک زمین های مردم از سوی اداره محلی دایکندی و شیوع ویروس کرونا باعث شدند که در موعد تعیین شده به پایه اکمال نرسد.

 او گفت: وزارت فواید عامه در قسمت تمدید تایم کاری موافقه کرده است، اما وزارت مالیه اقساط مالی شرکت را پرداخت نمی نماید.

با این حال، شهروندان دایکندی و فعالان جامعه مدنی نیز از عدم پیشرفت و متوقف شماری زیادی از پروژه های انکشافی در این ولایت اظهار نگرانی می نماید.

جاوید جویا یکی از فعالان جامعه مدنی می گوید، مردم دایکندی در جریان 20 سال گذشته در محرومیت و تبعیض قرار داشت و اندک پروژه های که برای این ولایت اختصاص می یافت و به موعد معین آن به پایه اکمال نمی رسند و حالا با بدتر وضعیت امنیتی و متوقف کار پروژه های انکشافی، مردم بیشتر در محرومیت و فقر باقی خواهد ماند.

لطیفه موسوی یکی دیگر از شهروندان شهر نیلی می‏گوید:« ادارت مسئول در وقت اش جهت حل چالش های فراروی شرکت های تطبیق کننده اقدام نمی‏کنند و بعد از متوقف شدن پروژه می‏گویند، ما پیگیری می نماییم».

او افزود: نیاز جدیست که اداره محلی دایکندی در قسمت پیگیری پروژه های انکشافی و لابیگری در مرکز کشور کارهای جدی را روی دست گیرد.

تنها پروژه‏ای سرک های داخل شهر نیلی نیست، بلکه ده ها پروژه انکشافی ولایت دایکندی به دلیل اجرا نشدن اقساط، ضعف شرکت ها قراردادی و عدم پیگیری به موقع از سوی ادارات مسئول متوقف می باشند.

در این رابطه خواستیم که دیدگاه اداره محلی دایکندی را داشته باشیم، اما هیچ مسئولی حاضر به پاسخگویی نیستند و هیچ معلوماتی را به شکل رسمی در ارتباط به دلایل متوقف شدن پروژه های انکشافی در اخیتار رسانه‏ها و مردم قرار دهند.

ساخت و ساز و قیرریزی ۸.۸ کیلومتر سرک‌های داخل شهر نیلی در سال ۱۳۹۷ از سوی وزارت فواید عامه آغاز شد. شرکت اولی نتوانست این پروژه را تکمیل و به پایه اکمال برساند، بلکه به شرکت دومی مربوط به ابراهیم‌زاده واگذار شد و این شرکت توانسته است ۷۵ فیصد کار این پروژه را تکمیل نماید، اما حالا به دلایل عدم پرداخت اقساط مالی و تایم کاری، کار را متوقف کرده‌است.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 21 سنبله 1400 11:24
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران