افتتاح کار پروژه شبکه آب‏‎‎رسانی در شهرک مهاجرین مرکز دایکندی

‎‎‎

برای 700 نمره رهایشی در شهرک مهاجرین مرکز ولایت دایکندی کار ساخت شبکه آب‎‎‎‎‎رسانی از طریق دریای لزیر افتتاح شد.

ابراهیم هاشمی، آمر مهاجرین و عودت کنندگان ولایت دایکندی گفت: کار این پروژه در اول سال 1400 از ساحه دریای لزیر آغاز گردیده بود و امروز به گونه رسمی با هذینه بیش از 32 میلیون افغانی از سوی دفتر (UNHCR)، افتتاح گردیده است.

وی مدت زمان کاری آن را 150 روز بیان کرد که تا 15 ماه می سال 2021 میلادی ختم می‎‎‎‎‎گردد

از سوی هم نقیب عظیمی، مسئول دفتر (UNHCR) در زون بامیان گفت: حمایت کننده مالی این پروژه دفتر (UNHCR)، تطبیق کننده آن شرکت افنا و نظارت کننده نیز موسسه ابرار می‎‎‎‎‎‎باشد.

او افزود: این پروژه شامل؛ 2 حلقه چاه آب، دو ذخیره آب، 480 پایه سولر آفتابی، دیوار احاطه برای سولرها و 92 عدد شیر آب می‎‎‎‎‎‎باشد.

در همین حال فاطمه اکبری، معاون اجتماعی ولایت دایکندی گفت که امیدوار است تا تطبیق چنین پروژه ها اکثر از مشکلات مردم را کاهش بدهد.

وی تأکید نمود که شرکت تطبیق کننده باید مطابق با معیاد زمانی پروژه را به مردم تسلیم بدهد و همچنان اداره محلی نیز یک تیم نظارتی را موظف ساخته تا از روند تطبیق پروژه ها بررسی داشته باشند.

بانو اکبری از مردم محل نیز خواست تا در جریان کارِ پروژه، چالش اجتماعی خلق نکنند و در تطبیق آن همکار با شرکت باشند.

از سوی هم محمدنسیم فرزام، رئیس حوزه فرعی بالایی دریای هلمند در دایکندی از استفاده آب های زیر زمینی آلوده در شهرک مهاجرین هشدار داد.

او گفت: اگر چاه های این شبکه آب‎‎‎‎‎‎‎‎‎رسانی به عمق 40 متر حفر گردد، امکان دارد با آب های آلوده زیر زمینی مخلوط شود.

با این حال باشندگان شهرک مهاجرین در مرکز ولایت دایکندی تطبیق چنین پروژه ها را موثر می‎‎‎‎‎دانند اما از مشکلات بی‎کاری و نداشتن مکان بودوباش کافی شکایت دارند.

دفتر (UNHCR) از چندین سال بدین سو در ولایت دایکندی فعالیت دارد و در سال جاری نیز پروژه های مانند؛ اعمار 2.17 کیلومتر سرک در شهرک مهاجرین، اعمار تعمیر شورای مرکز آموزشی جوانان و ساخت یک مکتب 12 صنفه برای کودکان بیجا شده را روی دست دارد.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در یکشنبه, 22 حمل 1400 22:03
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران