برای 5600 دهقان در ولایت دایکندی مواد و و سایل زراعتی توزیع می‏شود

توسط سلطان علی جوادی 27 عقرب, 1399 515 0

موسسه اکسفام و ریاست زراعت ولایت دایکندی با حمایت مالی سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد (FAO) برای 5600 دهقان در ولسوالی های نیلی، شهرستان، میرامور و کجران 3 قلم مواد زراعتی توزیع می نمایند.

ناصر ناصری زاده مسئول پروژه‏ی کمکهای حالت اضطرای زراعتی و معیشتی موسسه اکسفام گفت: برای هر دهقان 50 کیلوگرام کودسیاه، 50 کیلوگرام تخم اصلاح شده گندم، 50 کیلو گرام کود سفید و شماری وسایل زراعتی توزیع می‏شود.

او گفت: 1500 دهقان در ولسوالی نیلی، 1600 دهقان در شهرستان، 1250 دهقان در ولسوالی میرامور و 1250 دهقان دیگر در ولسوالی کجران تحت پوشش این برنامه قرار گرفته اند.

ناصری زاده علاوه نمود: برای شماری از ولسوالی های متذکره توزیع شده اند و برای دیگر توزیع جریان دارد.

با این حال، عبدالواحد فیروزی رئیس زراعت دایکندی توزیع عوامل تولید را در راستایی افزایش فراورده‏های زراعتی و بهبود کیفیت آنها موثر و ارزنده خواند.

او افزود: این ریاست از طریق موسسات همکار و وزارت زراعت درصدد آن است فراورده‎های زراعتی دهقانان را با فراهم آوری تخم‏های اصلاح شده‏ی بذری و وسایل و امکانات زراعتی افزایش دهند.

رئیس زراعت گفت: بزودی از طرف این ریاست نیز تخم‏های اصلاح شده‏ی بذری برای دهاقین دایکندی توزیع خواهند شد.

در همین حال، دهاقین مستفید شده از توزیع این مواد و وسایل زراعتی اظهار خوشحالی کرده و آن را در راستایی افزایش فراورده‎های شان موثر خواندند.

این مستفیدین از نهادهای مسئول و موسسات همکار خواستند، امکانات و موادهای زراعتی بیشتری را برای دهاقین این ولایت فراهم نمایند.

قابل ذکر است، موسسه اکسفام از طریق همین برنامه خویش در اوایل سال روان 8 نوع تخم سبزیجات را  برای 4 هزار دهقان در ولسوالی های نیلی، میرامور و کجران توزیع کرده بود.

 

 

 

 

 

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران