کار ساخت بندبرق سوختوک ولایت دایکندی تکمیل شد

توسط احسان مهدوی 21 عقرب, 1399 1076 0

مسئولان شرکت برشنا در ولایت دایکندی از تکمیل شدن کار ساخت بند برق سوختوک در این ولایت خبر داده می‎گویند که بزودی عرضه خدمات برق‎رسانی در مرکز این ولایت آغاز خواهد شد.

قربان‎علی مصدق، آمر شرکت برشنا در ولایت دایکندی می‎گوید: بعد از انجام مراحل اولی گراوتینگ، کاسه بند برق سوختوگ در ولایت دایکندی بسته شده و آماده‎ی تأیید هیئت شرکت برشنا است.

او افزود: این بند برق می‎تواند تا 2000 مشترک را تحت پوشش قرار بدهد.

در همین حال باشنده‎گان ولایت دایکندی که سال‎ها انتظار ساخت این بندبرق را داشتند، می‎گویند که این بندبرق کفایت مردم را نمی‎کند.

فاطمه یوسفی می‎گوید: در مدت پنج سال مردم منتظر ساخت این بندبرق بودند و حالا با تکمیل کار آن، پاسخوی نیازمندی‎های مردم نیست و دولت باید روی پروژه‎های بعدی نیز در دایکندی تمرکز داشته باشد.

جاوید کاظمی، دیگر باشنده دایکندی گفت: مردم این ولایت از وجود برق محروم اند و تنها از وسایل دست داشته شان استفاده می‏کنند.

او افزود: کار ساخت بندبرق سوختوگ سالها طول کشید که این بیانگر ضعف حکومت محلی دایکندی است.

کار عملی این بندبرق در سال 1394 خورشیدی به هذینه مجموعی 4.9 میلیون دالر آغاز شده بود که توسط « د افغانستان برشنا شرکت» تمویل شده است. حالا پس از پنج سال انتظارِ مردم، این بند تکمیل گردیده و قرار است در سال جاری عملا  کار برق رسانی آن آغاز گردد

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران