جشنواره فیلم «قصه های صلح» در دایکندی برگزار گردید

 

دفتر مشورتی رومی به هدف ترویج دیدگاه مردمی در مورد صلح، در همکاری با کمیته مصئونیت خبرنگاران افغانستان جشنواره نمایش فیلم را تحت عنوان «قصه های صلح» در مرکز ولایت دایکندی برگزار کرد.

سلطان علی جوادی، نماینده کمیته مصئونیت خبرنگاران افغان در دایکندی گفت: این جشنواره ملی است و امروز در 11 ولایت افغانستان برگزار می‎‎‎‎‎‎گردد.

او هدف این جشنواره را ترویج صلح فکری و بیان کردن دیدگاه شهروندان نسبت به صلح عنوان داشت.

به گفته او، از میان 151 فیلم از فیلم‎‎‎‎‎سازان افغان که برای جشنواره فرستاده شده بود، به تعداد 30 فیلم برتر آن در این جشنواره برای نمایش انتخاب شده است و قرار است در هفته آینده برنامه اختتامیه آن در کابل برگزار گردد.

در همین حال حسین سیرت، رئیس اطلاعات و فرهنگ دایکندی جنگ را عامل ایجاد فاجعه و ویرانی دانسته و گفت: این جنگ است که جلو پیشرفت و ترقی را می‎‎‎‎‎گیرد.

به گفته او، امروزه صلح بر زبان خاص و عام در افغانستان است و دیدگاه های مختلفی در این راستا وجود دارد.

از سوی هم رحمت الله شریعتی، فعال جامعه مدنی در دایکندی، فقر و بیکاری، مهاجرت‏‎‎‎‎ها، ناکار آمدی سیستم تحصیلی و اعتیاد به مواد مخدر را از پیامدهای جنگ بیان کرد.

این جشنواره در حالی برگزار می‎‎‎‎‎گردد که قرار است نشست استانبول به هدف ایجاد دولت انتقالی برای تأمین صلح در افغانستان در شانزدهم اپریل برگزار گردد. باوجود تمام عهد شکنی طالبان اما مردم به نتیجه‎‎‎‎‎‎ی این نشست برای ختم جنگ امیدوار اند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
آخرین ویرایش در پنج شنبه, 19 حمل 1400 21:16
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران