برگزارش نمایشگاه عکس در دایکندی 

توسط سلطان علی جودی 24 حوت, 1399 422 0

نمایشگاه عکس به مناسبت روزجهانی زن تحت عنوان« نقش رهبری زنان برای رسیدن به آینده بهتر» با ابتکار امان صداقت یک تن از عکاسان کشور در مرکز ولایت دایکندی برگزار شد.

امان صداقت هدف از برگزاری این نمایشگاه را برجسته سازی مشکلات زنان دایکندی، دست آوردها، مناظر طبیعی و داشته های نهفته‎ی این ولایت بیان داشت.

او گفت: عکس زبان ساده و عام فهم می‎باشد و از این طریق خواستیم چالش های عمده زنان دایکندی و داشته های این ولایت را به نمایش بگذاریم.

به گفته صداقت، در این نمایشگاه حدود 40 تابلوی عکس به نمایشگاه گذاشته شده است که بیشتر متمرکز به زنان می باشند.

صداقت افزود: این نمایشگاه دو روز ادامه خواهد یاقت.

ضیا همدرد والی دایکندی گفت: عکس ها حاوی پیام های عدالتی خواهی می باشد که توسط آن ها می توان تحولات سیاسی کلان را در کشور و جهان بوجود آورد.

در عین حال، شمیا محمدی وکیل شورای ولایتی دایکندی گفت: تا زمانی که زنان دربخش های رهبری و مدیریت، تصمیم گری های کلان سیاسی و اقتصادی پر رنگ و معنادار نشود، کشور به رفاه و آرامش نخواهد رسید.

او به پروسه صلح جاری کشور اشاره نموده گفت: زنان قربانیان اصلی خشونت ها می باشد و از روند صلح حمایت می نمایند، اما دیگر نمی خواهند که دوره سیاه طالبان دوباره برگردند.

از سوی دیگر محمدحسین سیرت رئیس اطلاعات و فرهنگ گفت: کارهای فرهنگی و هنری می تواند در راستایی تامین امنیت و کاهش خشونت ها علیه زنان کمک نمایند.

او گفت: از طریق عکس و تصویر می توانیم دید زیبای انسان را افزایش دهیم.

با این حال، این نمایشگاه با استقبال شهروندان روبرو شده و آنان از حکومت خواستند که هنرمندان وفرهنگایان را حمایت نموده تا آنها بتوانند داشته های شان را به نمایش بگذارند.

با این حال، آگاهان تاکید دارند، جهت بهبود وضعیت زنان و کاهش خشونت ها باید زنان در بخش های اقتصادی زنان حمایت بیشتر شده تا به خودکفایی برسند.

 

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران
دانلود قالبطراحی سایتطراحی سایتسایت ایران